Női röplabda NB I…. Érvényesítette erőfölényét a VASAS Óbuda Jászberényben.

Pénteken este egy rövid ünnepséggel kezdődött a Jászberényi RK – Vasas Óbuda mérkőzés. A hazai egyesület vezetői köszöntötték és apró ajándékkal kedveskedtek a Magyar kupa bronzérmes csapatuk tagjainak. Az aktuális ellenfél pedig ugyan ott ezüstérmet szerzett. Így parázs meccsre lehetett számítani, annak ellenére, hogy a vendégek jelentősebb játékerőt képviselnek. De azért izzadt meg már a Bercsényi úti csarnokban más komoly ellenfél is.

Parázs jelenetekkel kezdődött a mérkőzés. Az első pontot a Vasas szerezte, azonban ezt követően a Jászberény átvette az irányítást és komoly labdamenetek végén sorra szerezte a pontjait, de nem maradtak adósok a vendégek sem. Ebben az időszakban izgalmas és jó színvonalú játék folyt. Hat pontos hazai előnynél Jókay Zoltán a Vasas mestere kénytelen volt időt kérni. Ezt követően a tanítványinak a felkeményedett a sánc-munkája, a hátsó sor meg jól semlegesítette a megszűrt berényi támadásokat, ami egy 10 : 4 –es sorozatot jelentett számukra. A hajrára fordulva már négy pont volt a Vasas előnye, de a JRK nem adta fel és 23 : 22-nél elérhető közelségbe került számukra a játszma lezárása. Ekkor viszont megint jól összpontosított a bajnokság második helyezettje és végül visszavette a vezetést és első játszmalabdájukat kihasználva nyerték az első szettet. 23 :25

Bár már ekkor látszott, hogy a Vasas egyre jobban védekezett, míg a másik oldalon egyre inkább elmaradtak a blokkok, gyakorta csak egy ember volt szemben az ütő játékossal. Ennek ellenére a közönség reménykedett, hogy az a küzdeni tudás, amit a kedvenceiktől láttak a második játékrészben eredményre vezet. Legnagyobb bánatukra nem így történt, hanem jött a „szokásos” rövidzárlat, vagy számítógépes kifejezéssel élve „kék halál”. Ezen a helyzeten nem tudtak segíteni Deme Gábor edző időkérései sem, így tulajdonképpen percek alatt behúztál a fővárosiak a második szettet. 13 : 25

Kicsit félve tekintett mindenki a hazai oldalon a következő játszmára. Az már látható volt, hogy ezen az estén nincs esély a győzelemre, de azért egy megalázó vereség nem tett volna jó a csapatnak, így közeledve az alapszakasz végéhez. A játékot továbbra is a Vasas irányította, de a berényi lányok mintha elkönyvelték volna azt, hogy ma nem nyerhetnek és lassan elkezdtek felszabadultan, minden mindegy alapon játszani. Ez ugyan nem volt elég arra, hogy felülkerekedjenek az ellenfelükön, viszont arra igen, hogy három – négy pontos távolságon belül maradjanak. Így ismét lettek jó labdamenetetek és végül ugyan a szettet a Vasas nyerte, de a különbség már nem lett megalázóan nagy. 19 : 25

Összességében a Vasas jól felkészült arra mi várhatott rá Jászberényben. Az első szett első felét leszámítva hatékony volt a sánc-munkája és ez után a mezőny játékosai nagy hatékonysággal semlegesítették a jászberényi támadásokat, míg a másik oldalon a hatékony blokkok hiányában sokszor kerültek kiszolgáltatott helyzetbe a hátsó sor játékosai. Úgy látszott, hogy a berényi csapatban jobban benne maradt a kupadöntőn elért bronz érem élménye – mentségükre legyen mondva, hogy második idényes első osztályú csapatként ez hatalmas sikerélmény. Viszont ez az este visszazökkentette őket, hogy a bajnokság az más kávéház. A vendégek szokásos összeszedettségükkel készülnek a végjátékra, a hazaiaknál pedig adott a feladat, újra felkeményedni a hátralevő meccsekre.

Jászberényi RK – Vasas Óbuda 0 : 3b (23;13;19)

Deme Gábor (JRK): „Sajnos azt hozta ez a mérkőzés, amire számítottam. Az e heti munkánkon lehetett látni, hogy a bronzérem mámorában voltunk az egész héten. Jól jött ez a pofon, felkészülünk a következő mérkőzésekre. Az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy az utóbbi napokban nem a Vasas ellen készültünk, de azért a második szett nem mentesíti a csapatot. Voltak pozitívumok is a mérkőzésen. Ide sorolom, hogy Bleicher Réka ügyesen játszott, Lékó Lilla ma is jól játszott. Valamint az is bebizonyosodott, hogy Kovács Fatkát (Fatimét – a szerk.) be merhetem állítani még komoly mérkőzéseken is.”

Jókay Zoltán (Vasas): „Komolyan vettük a mérkőzést, mivel egyrészt egy nagyon jó ellenfél ellen kellett játszanunk, másrészt nem tehetjük meg most már, hogy ellazálunk mérkőzéseket, akárki is legyen ellenfél. Más felállásban kellet játszanunk, mert megsérült a stabil nyitásfogadó szélső játékosunk. Hál’ Istennek, ez a stabilitásunkat nem zavarta meg.”
Forrás: Jászberényi RK – Budai Levente

A mérkőzés képes összefoglalója a képre kattintva elérhető.