Sakkozással kezdték az évet

Sakkozással kezdték az évet a Jászberényi Sakk Kör ifjú játékosai. Január 4-én Nagykátán került megrendezésre az I. Nagykáta Kupa országos gyermek sakkverseny. A 7 fordulós, svájci rendszerű, 2x15 perc gondolkodási idejű versenyre az ország egész területéről érkeztek a kis sakkozók. Így többek között Budapestről, Miskolcról, Szegedről, Debrecenből, Veszprémből, Nyíregyházáról, Tatáról is asztalhoz ültek gyerekek.

A 4 korcsoportban több, mint 100 fiatal küzdött a minél előkelőbb helyezésekért. A küzdésből a berényiek is kivették a részüket és ahogy már megszokhattuk, ismét szép eredményeket értek el.

Az I. korcsoportban Német Gábor 33 versenyző közül az 1. helyet szerezte meg. A II. korcsoportban a lányoknál Pesti Petronella 4 lett. Ugyanebben a korcsoportban a fiúknál Farkas Isrván 6., Inges Zénó 10. helyen végzett a 34 fős mezőnyben. A IV. korcsoportban a lányoknál Kollár Zseraldina 2. helyezett lett, míg a IV. korcsoport fiú bajnokánál is van berényi vonatkozás. Pásztor Máté az NB-II-es Jászberény Sakk Kör csapatának nagykátai " légiósa".