OIK döntőbe jutott a JRK

Igencsak mozgalmas hétvégéje volt a Jászberényi Röplabda Klub csapatainak. A felnőttek pénteken a Keleti-csoport listavezetőjénél, a TFSE-KRA-nál vendégeskedtek, míg az ifjúságiak vasárnap a hazai környezetben megrendezett Országos Ifjúsági Kupa egyik elődöntőjében szerepeltek. Bár a felnőttek papírforma vereséget szenvedtek, azért volt miért örülnie a röplabdabarátoknak, hiszen az ifjúságiak bekerültek az OIK legjobb hat csapata közé, azaz pályára léphetnek majd az országos döntőben.

NB II Keleti-csoport

Rangadót rendeztek a fővárosban, ahol a csoport élén álló TFSE-KRA a második helyen tanyázó jászberényi lányokat fogadta. A találkozó esélyese az eddig mindössze egyetlen vereséget elszenvedő fővárosiak voltak, ám a mieink mindenképpen szerették volna megnehezíteni ellenfelük dolgát. Ez sikerült is, hiszen a szetteken belül igen szoros eredmények születtek, ám a papírforma nem borult.

TFSE-KRA – Jászberényi RK 3-0 (20, 22, 24)

A találkozón történtekről a JRK edzője, Makai Péter a következőket nyilatkozta:

- A csoport legjobb csapata ellen a tisztes helytállás volt a célunk, s ezt elértük, bár én reménykedtem, hogy szettet is sikerült nyernünk. Sajnos a vártnál többet hibáztunk, s ezzel megkönnyítettük ellenfelünk dolgát. Az egyes szetteken belül a fontos pontoknál megremegett a kezünk, s ezeket a házigazdák nyerték. Egy-két kiemelkedő teljesítmény hiányzott ahhoz, hogy meglepetést okozzunk. Ráadásul a fővárosban dugóba keveredtünk, s így nem volt elég időnk a bemelegítésre, s ez az első szettben meg is látszott. Összességében azt mondhatom, hogy a fővárosaik pontosabban játszották a saját játékukat, mint mi a miénket, s így megérdemelten nyerték meg a találkozót.

Veresége ellenére csapatunk maradt a második helyen, ám hogy ezt a rájátszást érő helyezést megőrizze, a hátralévő három fordulóban még szükség lesz legalább egy, de lehet, hogy két győzelemre.

A 14. forduló programja:

Március 20. – vasárnap: Jászberényi RK – Röpke SE
Lehel Sport Kht, játékcsarnoka 11.00 óra

Országos Ifjúsági Kupa

Az országos Ifjúsági Kupa három elődöntőjének egyikét vasárnap városunkban, a Lehel Sport Kht. Játékcsarnokában rendezték. A házigazda Jászberényi RK csapata mellett a végső győzelemre is esélyes Vasas, valamint a debreceniek versengtek egymással az országos döntőbe jutást jelentő első két helyért.

A körmérkőzéses formában lebonyolított torna első találkozóján Makai Péter lányai a Vasas ellen léptek pályára. A hét korosztályos válogatottat felvonultató fővárosiak számítottak a mérkőzés esélyesének, de alaposan meg kellett izzadniuk a győzelemért. A piros-kékek az első megnyert játszma után a másodikban egy nagyszerűen játszó berényi csapattal találták szembe magukat, s a mieinknek sikerült a szettek állását egalizálni. A találkozó sorsa a harmadik játszma hajrájában dőlt el, amikor 19-17-es JRK vezetésnél a vendégek kihasználták, hogy legjobb ütőnk, Pintér Andrea hátsó soros volt. Sajnos nem sikerült pontot, pontokat szerezni, hogy Andi ismét első soros legyen, s így a Vasas nyerte a harmadik szettet. Ez lelkileg láthatóan nagyon megviselte a mieinket, akik hajtottak, küzdöttek, ám csak 17 pontig jutottak a negyedik szettben. Ezzel együtt semmi szégyenkezni valója nem volt csapatunknak, hiszen egy nagyon színvonalas, küzdelmes találkozóra kényszeríttette a korosztály talán legjobb együttesét.

A torna második mérkőzésén gyorsan kiderült, hogy a „sötét lónak” számító debreceniek mit is tudnak. Nos, a Vasas az első szettben csak 5 pontot engedélyezett ellenfelének, s a folytatásban sem okozott gondot a fővárosiaknak a cívis város csapata. Sima 3-0 lett a vége, s ezzel a piros-kékek megnyerték a jászberényi elődöntőt.

Az ugyancsak országos döntőt jelentő második helyért így lányainknak a debrecenieket kellett legyőzniük, ami nem jelentett különösebb problémát Makai Péter csapatának. Ez a találkozó is 3-0-s végeredményt hozott, s győzelmével a Jászberényi RK ifjúsági csapata bekerült az Országos Ifjúsági Kupa hatos döntőjébe.

Makai Péter már a Vasas elleni találkozó után sem volt elégedetlen, mert csapata jól játszva alaposan megnehezítette esélyesebb ellenfele dolgát. A debreceniek ellen pedig nyugodtan ülhetett a kispadon, hiszen a lányok magabiztosan játszva pillanatnyi esélyt sem adott ellenfelének.

Az országos döntőbe jutott jászberényi csapat tagjai: Kovács Fatime, Pintér Andrea, Aszódi Diána, Szívós Ildikó, Harangozó Evelin, Birgés Tamara, Császár Dorottya, Kovács Daniella.

3. Debrecen 2 pont (0-6)

Az első két helyezett csapat vehet részt a május 20-22. között megrendezésre kerülő országos döntőn, melyen hat csapat mérkőzik majd meg egymással a kupagyőzelemért.