Legyőzték a sasokat

Sikerült kiheverni a berényi focistáknak a múlt heti vereséget, amit Kisújszálláson szenvedtek el. Nem mondhatni, hogy magas színvonalú találkozót láthatott a törzsközönség, de küzdelmet igen és ami fontos, itthon maradt a három pont.

Mivel a berényi csapat a múlt héten alulmaradt Kisújszálláson, bizonyítani akarta, hogy csupán apró kisiklásról volt szó. Így is kezdtek, azaz főleg az első 20 percben, „rettegésbe tartották” a vendégek kapusát. Ám egy kihagyott ziccer után érkezett a tiszasasi kontra, amit csak szabálytalanul tudott megakadályozni a hazai védelem. A jogosan megítélt büntetőből szerzett gól azonban nem szegte kedvét a berényi legénységnek. Két perc elteltével ui. egalizálták a meccset Nagy Ferenc jóvoltából. Továbbra is a hazai csapat dominált és egy ragyogó kiugratás után Német Norbert megszerezte a vezetést is, 2-1.

A második félidőben is főleg a berényi legények akarata érvényesült, a vendégtámadásokat pedig sikerült hatástalanítani a védelemnek. A vége felé egy kicsit mintha gladiátoros küzdelem alakult volna ki a pályán. Talán hozzájárult ehhez az is, hogy a játékvezető túl sokat civódott az ellenfél játékosaival. Szerencsére e jelenségek hatására, már nem változott az eredmény, így fontos három pontot sikerült „behúznia” a hazai alakulatnak:

NKSE Jászberény – Tiszasas 2-1

A berényi srácok győzelmükkel kicsit átrendezték a megyei I. osztály tabellájának tetejét. A tiszasasi legénység helyet cserélt Fegyvernek csapatával, azaz ők a 3. míg az utóbbi gárda a 2. helyen tartózkodik. Lukácsiék egyelőre az 5. helyen tanyáznak és Fegyvernekre utaznak a következő szombaton.