Tavaszi szél
Ez bizony már valódi tavaszi hétvége volt, az pedig csak hab a tortán, hogy a szokásosnál hosszabbra nyúlt. A cikk címe eleve hibás, hiszen inkább a napfény uralkodott a négy nap alatt, így maximum a forradalom szelét emlegethetjük, mely egykor végigsöpört Európán, alkalmat teremtve arra, hogy az ünnep ürügyén – most épp 164 év távlatából - változatos, színes programokkal emlékezzünk meg őseinkről, hőseinkről. Ráadásul a cserkészek is ez időtájt ünnepelik megalakulásuk századik évfordulóját, szombaton pedig a Lehel filmszínház kínált változatos kulturális menüt. Szóval, aki nem csábult el valamiféle wellness hétvégére és a városban maradt, nem unatkozott…
Az ünnep napja – a szabadságharc időszakát felelevenítendő - verbuválással kezdődött. A gimnázium előtt huszárok és fiatal néptáncosok játszottak el egy toborzót, majd az ünneplők átvonultak a ’48-asok terére, ahol a Belvárosi Általános Iskola diákjai adták elő ünnepi műsorukat. A rendezvény kezdetén a Himnuszt a Gyimesfelsőlokról, testvértelepülésünkről érkezett Antal Tibor énekelte – gyönyörűen. Az ünnepi rendezvény a szokásos koszorúzással zárult. Ezek után – szintén szokás szerint – a Városvédő Egyesület és a Jászsági Hagyományőrző Egylet tagjai tartottak egy rövid megemlékezést a Fehértói temetőben, a negyvennyolcas hősök síremlékénél.
A délután a cserkészeké volt. A 298. számú Lehel vezér cserkészcsapat addigra teljesen belakta a Margit szigetet, ahol kiállítással, akadályversennyel, számháborúval, paprikáskrumplival várták azokat, akik szerettek volna bepillantani a cserkészek életébe. Ilyenek pedig jócskán akadtak, legtöbbjük pedig egészen az esti tábortűzig kitartott.
A ünnep délelőttjén készült felvételeinket - a fotókra kattintva - a Galériánkban tekinthetik meg.
- A hozzászóláshoz belépés szükséges