Van képem hozzá... A hagyomány folytatódik

Ahogy már városunkban hosszú évek óta természetes a Március 15-i ünnepségen nincsenek ünnepi szónoklatok "csak" egy hagyomány őrző toborzó a Viganó Alapfokú Művészeti iskola valamint a Jász Lovas Bandérium és egy zenés, verses, táncos összeállítás valamelyik oktatási intézmény tanulóinak előadásában. Ebben az évben a Szent István Sport Általános iskola és Gimnázium diákjai osztották meg gondolataikat a 170 évvel ezelőtti dicsőséges eseményekről.

Folytatva a hagyományokat ők is egy látványos, lendületes fiatalos, mégis mértéktartó műsorral adóztak a forradalmi ifjak emléke előtt. Ezúttal is szép számban gyűltek össze az ünneplők, közöttük sok-sok kisgyerek. Gondolom ebben a hősök iránti tisztelet mellett jelentős szerepe van annak, hogy a diákok műsora tökéletes alap a közös ünneplésre.

Remélem, hogy városunk még sokáig fogja őrizni ezt a jó néhány éves hagyományt és ez a márciusi "varázslat" tovább fog élni.

A fotóra kattintva ezúttal is megnyílik az eseményen készült kép galéria.