Második lett a JKSE Tiszaújvároban

A hét végén négycsapatos nemzetközi férfi kosárlabdatornát rendeztek Tiszaújvárosban, melyen pályára lépett a Jászberényi KSE csapat is. Az NB I a-csoportos bajnokság októberi rajtjára készülő együttesnek az ugyancsak A-csoportos kecskemétiek, a szlovák extraligás Iskra Svit és a házigazdák NB I/B-s együttese ellen kellett megmérkőznie. A JKSE két győzelemmel és egy vereséggel zárta a tiszaújvárosi tornát, s a veretlen kecskemétiek mögött a második helyet szerezte meg.

Ahogy azt várni lehetett, a torna végső sorrendjét alapvetően befolyásolta az első találkozó eredménye, melyet a kecskemétiek ellen vívtak a mieink. Az NB I-es rutin, az összeszokottság egyértelműen az ellenfél sikerét vetítette előre, ám Fülöpék végig szorossá tudták tenni a találkozó kimenetelét. Az egy edzés után Jászberényből eltanácsolt horvát center, Ivan Krolo helyére pénteken délután egy amerikai játékos, Bernard Toombs érkezett. A center egy közös edzés után egészen jól mozgott a mérkőzésen, sok gondot okozva ezzel a kecskemétieknek. Három negyed után 52-52 volt az állás, s a záró tíz percben először a mieink találtak a gyűrűbe. A kétpontos előnyből azonban rövid időn belül hatpontos hátrány lett, mivel a kecskemétiek pontosabban fejezték be támadásaikat. A folytatásban az ellenfél őrizte előnyét és végül 7 ponttal győzte le a mieinket. A tavalyi 5. helyezett ellen ez igazán jó eredménynek számít. Főleg, ha azt is figyelembe vesszük, hogy a JKSE csapata még alakulóban van.

Az nap második mérkőzésén, az Iskra Svit – Tisza TV-Phoenix KK találkozón csak az volt a kérdés, hogy a szlovák extraligás csapat hány pont különbséggel győzi le ellenfelét. A végeredmény 72-58 lett.

Szombaton délután a JKSE az Iskra Svit ellen lépett pályára. Az első negyed első felében az ellenfél lényegesen frissebbnek tűnt, s míg Dawsonék nem melegedtek be, addig vezetett is a szlovák együttes. A negyed hajrájában azután már a mieink domináltak és négypontos előnyre tettek szert, majd a félidő végére ezt duplájára növelték. A nagyszünetet követően viszont úgy tűnt, hogy csapatunk az öltözőben maradt, s a szlovákok egyenlíteni tudtak. A döntés így a záró tíz percre maradt, amelyben már nem volt kérdéses, melyik csapat nyeri a találkozót. A mieink ismét felpörögtek és pillanatnyi esélyt sem hagytak ellenfelüknek. Tíz ponttal nyerte az utolsó felvonást a JKSE, s ezzel ugyanilyen különbséggel nyerte meg a mérkőzést is.

A szombati nap utolsó összecsapásán papírforma eredmény született. A kecskemétiek különösebb megerőltetés nélkül győzték le 75-54-re a házigazdákat.

Vasárnap délelőtt a Kecskemét – Iskra Svit találkozóval folytatódott a program. A kecskemétiek kezdtek jobban, s végig vezetve a félidőig 13 pontos előnyre tettek szert. A szlovákok, ahogy ellenünk is, a harmadik 10 percet a Hírös város csapata ellen is megnyerték, ám így is 6 pontos kecskeméti előnnyel kezdődött az utolsó tíz perc. Ebben már nem sok pont esett, mindkét együttesen érezhető volt a fáradtság. A kecskemétiek végül 9 ponttal, 65-56-ra nyertek, s ezzel veretlenül végeztek az első helyen.

A torna záró mérkőzésére nem maradt sok izgalom. A tiszaújvárosiak ellen az első félidőben a keret magyar játékosai kaptak játéklehetőséget és éltek is a bizalommal. Wehner, Fülöp és Schurmann Gábor vezérletével 18 pontos előnyt szerzett az első félidő végére csapatunk. A második félidőben a többiek is játéklehetőséget kaptak, s az előny fokozatosan nőtt. A kérdés csak az volt, hogy lesz-e 30 pontnál is nagyobb a különbség. Nos, lett, hiszen 33 ponttal nyerte csapatunk az összecsapást, s ezzel a második helyen végzett a Nemzetközi Phoenix Kupán.

- A torna nagyon jól szolgálta a felkészülésünket. Köszönet a tiszaújvárosiaknak a szervezésért és a lebonyolításért. Nagyon jó házigazdának bizonyultak, s remélem, hogy legközelebb is meghívást kapunk erre a tornára – nyilatkozta a mérkőzéssorozat végén Horváth Balázs, a JKSE vezetőedzője.

Nemzetközi Phoenix Kupa Kosárlabdatorna – 2011. szeptember 3-4. Tiszaújváros

T.O.M. Controll-Kecskemét – Jászberényi KSE 75-68
A JKSE pontszerzői: Cubella 18/3, Dawson 14/6, Schurmann P. 9, Toombs 8, Horti 4, Lackovic 3, Sormaz 2, Medve 2, Wehner 2, Borszéki 2, Fülöp 2, Helmeczi 2

Iskra Svit – Tisza TV - Phoenix KK 72-58

Jászberényi KSE – Iskra Svit 82-72
A jászberényi pontszerzők: Toombs 22, Cubella 20/18, Borszéki 7, Dawson 7, Fülöp 6, Wehner 6, Medve 4/3, Sormaz 4, Horti 3, Schurmann P. 2, Lackovic 1

Tisza TV- Phoenix KK – T.O.M. Controll-Kecskemét 54-75

T.O.M. Controll-Kecskemét – Iskra Svit 65-56

Tisza TV-Phoenix KK – Jászberényi KSE 46-79
A jászberényi pontszerzők: Schurmann G. 12/6, Fülöp 10, Wehner 9/3, Toombs 9, Antal 8, Helmeczi 7, Varga I. 6/3, Lackovic 6, Medve 5, Borszéki 4, Sormaz 1, Dawson 1, Cubella 1.