Ismét 120 felett…

Egy nappal korábban, azaz csütörtökön játszotta le soron következő bajnoki mérkőzését Jászberény NB I/B -és kosárlabda csapata. Ahogy az várható volt, a listavezető - sereghajtó összecsapását a JKSE nyerte.

A múlt heti Budafok-Csepel elleni győztes mérkőzés után, Visnyei Marci azt mondta nekem, hogy kettős győzelemmel kell, hogy haza utazzanak Debrecenből. Nos Marci barátunk az egyik tippet elhibázta, hiszen az U20 (ők szerdán játszottak) több mint 10 pont különbségű vereséget szenvedett, viszont a nagyok hozták a kötelezőt, azaz - ugyanúgy mint a múlt héten - ismét 120 pont felett dobtak.

Repülőrajtot vettek a fiúk, hiszen 5 perc elteltével már 26-9 –re vezettek, a negyed végét pedig, 16 pontos vezetéssel zárták.
A 2. negyedből 5 perc telt el és 20 pontra nőtt a különbség majd a nagyszünet kezdetén, ha valaki felnézett az eredményjelzőre 41-64 -es eredményt olvashatott le.
A 3. negyed végére 33 ponttal vezettek Kovács Attiláék, a mérkőzés végére pedig 37 pontos különbség lett a két csapat között:

DEAC - Jászberényi KSE 88-125 (18-34, 23-30, 22-32, 25-29)
Fotó: Szalai GyörgyFotó: Szalai György
A kezdő ötös pontszerzői: Surmann P. 18, Kovács 20, Wehner 25, Godena 6, Szögi 15.
Cserejátékosok pontjai: Surmann G. 15, Likár 12, Varga 2, Puskás 12, Fehér –

Nagyon jó mutatója volt Wehner Zolinak, hiszen Ő dobott legtöbbet, ezen belül a 3 db hármast és a büntetőket is 100 % -kal teljesítette, Surmann Petinek pedig az IBM –je volt a legjobb (34).
Kiemelkedtünk a lepattanók megszerzésében és a gólpasszban is, hiszen mindkét esetben több mint a dupláját érték el a berényi alakulat tagjai.
Összességében tehát, megmutatkozott a táblázaton elfoglalt helyek közti nagy különbség, azaz papírforma eredmény született a Civis városban.

A jövő héten már lehet, hogy nem számíthatunk ekkora különbségre, hiszen az Óbudai Kaszások látogatnak Jászberénybe. Ők jelenleg a középmezőnyben helyezkednek el ugyan, de tudvalévő, hogy egy hajtós, kemény ellenféllel kell megküzdeniük Szögi Ádáméknak.
A mérkőzés természetesen a Bercsényi úti csarnokban rendezik, február 25. -én pénteken, 18,30 -as kezdettel.