Erőszakos volt a diákokkal a csepeli gyilkos
Több tucatnyian gyújtottak gyertyát a csepeli kettős gyilkosság áldozatainak emlékére. A diákok szeretettel emlékeztek az elhunyt tanárokra, és elmondták: a gyilkossággal gyanúsított iskolai rendfenntartóval régóta bajok voltak.
Körülbelül ötvenen vettek részt a csepeli kettős gyilkosság áldozatainak megemlékezésén a Csepel-Sziget Általános és Szakképző Iskola előtt. A Fővárosi Diákönkormányzatok Szövetsége rendezvényén főleg felnőttek – tanárok, hozzátartozók – gyújtottak gyertyát, helyeztek el virágot.
A megkérdezett diákok a meggyilkolt igazgatót ugyan nem ismerték jól, helyettesét viszont egyikük az egyik legjobb tanárnak nevezte, akit ismert.
Bár a bulvársajtóban korábban elterjedt, hogy a gyanúsított mosolygós, barátságos ember, a tanulók ezt cáfolták. "Nem szerettük, volt, hogy nem engedte be a diákokat sem az iskolába. Az egyiküket az alsógatyájánál fogva dobta ki" – mondta egy lány.
A gyilkosnak egyértelműen a legsúlyosabb büntetést szánják, egyikük a szemet szemért elvet is felvetette. A szervező Lukács Ferenc Márk szerint a törvények szigorítására lenne szükség, hogy a gyilkos ne szabadulhasson ki huszonöt év múlva.
Jelenleg egyébként már előzetes letartóztatásban van az iskola gyilkossággal gyanúsított segédpedagógusa, az 52 éves, büntetett előéletű K. Tamás és tettestársa, a volt gazdasági igazgató, Deme Gábor, aki a megölt iskolaigazgatóhoz hasonlóan a kerületi MSZP színeiben politizált.
K. Tamás kihallgatható állapotban van, de nem beszél. Tettestársát már többször kihallgatták.
A gondnok dolga az iskolai rend fenntartása volt, míg ki nem rúgták. A gyakorlati és technikai részletek megbeszélése ürügyén találkozóra hívta az iskola igazgatóját, aki magával vitte helyettesét. Fél órás vita után K. Tamás mindkettejüket agyonlőtte. A fiatal tanár incidenstől tartva diktafont rejtett a zsebébe, ez rögzítette az eseményeket. A háttérben a rendőrség eddigi információi szerint több milliós sikkasztási ügy állhat.(www.zoom.hu - fotó: www.police.hu)