Mérleg az utakról
Jász-Nagykun-Szolnok megyében 2009. augusztus 3-ig 439 személyi sérüléssel járó közlekedési baleset történt, melyek közül 24 halálos kimenetelű, 151 súlyos sérüléssel járt, míg 264 esetben könnyű sérülés volt a baleset eredménye - tudhatjuk meg a Megyei Balesetmegelőzési Bizottság legfrissebb közleményéből.
Mindenképpen kiemelendő, hogy 10 személlyel kevesebb vesztette életét közúton, mint tavaly ilyenkor.
Az adatokat vizsgálva kitűnik, hogy továbbra is magas az ittasan okozott balesetek száma (2009 év: 69 eset; 2008 év: 35 eset) A legfőbb baleseti ok továbbra is a relatív gyorshajtás, az elsőbbség meg nem adása valamint a szabálytalanul végrehajtott kanyarodás.
Az elmúlt napokban több balesetben is érintettek voltak kerékpárosok. Volt, ahol nem biztosított elsőbbséget a védett úton közlekedő részére, avagy szabálytalanul, körültekintés nélkül indult el, emiatt összeütközött egy másik kerékpárossal, de arra is volt példa, hogy egy autós az előzés befejezésekor váratlanul fékezett és a kerékpáros az álló járműnek ütközött.
A motorosok továbbra is jelen vannak az utakon, és akadnak közöttük szép számban, akik nem tartják be az előírt sebességhatárokat. Lakott területen belül nagyon veszélyes lehet a motoros elé váratlanul kiforduló autó, vagy az utcára körültekintés nélkül kiszaladó gyermek. Ilyenkor hiába a másik fél a figyelmetlen, a motoros testi épsége és a motor is komoly kárt szenved, főleg sebességtúllépés esetén.
A balesetek megelőzése érdekében továbbra is kérjük a járművezetőket, hogy kánikula idején hosszú útra történő utazáskor vigyenek magukkal megfelelő mennyiségű vizet, és többször álljanak meg pihenni, mozgassák át izmaikat.
A mobiltelefont lehetőleg még kihangosítóval se használják, mert eltereli a figyelmet. A biztonsági övet minden alkalommal, közvetlenül az indulás előtt kapcsolják be, mert a balesetek több, mint a fele lakott területen belül következik be.
- A hozzászóláshoz belépés szükséges