Búcsú az NB II-től?

Jászberény NB II-es labdarúgó csapata ma, vasárnap délután, a Keleti csoport 4. helyezettjét, Makót fogadta. A dobogóra pályázó vendégcsapat semmit nem bízott a véletlenre és biztos győzelmet aratott a Jászság fővárosában:

JSE – Makó 0-3 (0-1)

A JSE a következő tizeneggyel kezdte a játékot:
Papp – Vaszicsku, Villányi, Hevesi-Tóth, Szerencsi – Móczó Lukácsi, Bárkányi Gulyás – Kerekes, Hamar
Szerepet kapott még Csépe, Árpási Zoltán és Kiss Tibor.

Csak a csodában bízhattunk a mérkőzés előtt, de mint tudjuk a sport, nem igazán erről szól. Ez igazolódott Jászberényben is vasárnap délután, hiszen győzött a rutinosabb gárda. Az esélyek is egyértelműen a vendégek mellett szóltak, hiszen az elmúlt hat meccsből ötöt megnyertek, egyszer döntetlent játszottak, így a megszerezhető tizennyolcból tizenhat pontot gyűjtöttek be, és ehhez jött a mai három. Ráadásul Makónak egy kicsit besegített ma a Szolnok is, hiszen 1-1-et játszott Bőcsön. De ezzel együtt is nehéz lesz a dobogóról letaszítani a bőcsieket, hiszen ehhez első lépésként, a Fradit kellene legyőzniük jövő vasárnap Makón.

Fotó: Pesti JózsefFotó: Pesti József

A mérkőzés elején egyébként volt helyzetünk, de Gulyás úgymond ziccert hibázott, viszont az ellentámadásnál (22. p.) megzördült Papp hálója 0-1. Még az első félidő 30. perce táján kiállított a játékvezető egy makói játékost, ám ez sem segített. Sőt az 54. percben jött az újabb találat, majd a kegyelemdöfést a 79. percben Maróti révén kapta a berényi alakulat. Igaz, hogy vitathatók az első két kapott gólok előtti események (a játékvezető többek szerint hibázott), de ezzel együtt is, a jobbik csapat győzött.

Ezzel a 0-3-ás vereséggel úgy néz ki, elúszott a hajó, már csak matematikai esély maradt a bent maradásra. Vagy még az sem? Ugyanis Bakta a jövő héten minden bizonnyal legyőzi odahaza az ESMTK-át és ettől kezdve nincs miről beszélni. Illetve van, mégpedig az a szomorú tény, hogy hol folytatjuk: az NB III. –ban, vagy a megyei I.-ben? …. Ma még ezt nehéz megmondani.