Nem bírtak Füreddel

Jászberény megyei I. osztályban szereplő labdarúgó csapata a - pontveszteség nélküli – listavezető Tiszafüred otthonába látogatott szombaton délután. Nem játszottak rosszul fiatalok, sőt sok helyzetük is volt, de ezúttal ez sem volt elég.

A hét elején kilátogattam a berényi alakulat edzésére, ahol nagyon jó volt a hangulat és fogadkoztak a fiúk – idősebbek, fiatalok egyaránt – hogy meglepik a listavezetőt. E szellemben is kezdték a meccset és egy ragyogó támadás után László Krisztián révén a vezetést is megszerezték. Sajnos (mint a képen is látható) Ulviczki Attila „letaglózta” gólszerzőnket. Az is sajnos, hogy a - nem éppen puhaságáról ismert - hálóőr megúszta egy sárgalappal. Krisztián pedig még mintegy 10 percig játszott, majd Gacs Gergő váltotta. Már úgy látszott egygólos vezetéssel mennek pihenni a fiúk, de a házigazdák nem adták fel és az első félidő utolsó percében egyenlítettek.

A második játékrészben is nagyon sok helyzetet kidolgoztak Eszes Kornél „fiai”, de nem sikerült a hálóba találniuk. Viszont a vendéglátók nem kegyelmeztek, a 85. percben egy szabadrúgásból maguk javára fordították a mérkőzést: Tiszafüred – NKSE Jászberény 2-1.

A jászberényi csapatban: Boros Máté - Németh Norbert, Szanyi Krisztián, Nagy Gábor, Litkei Barna - Czakó Norbert, Nagy Csaba, (Szerencsi József) Lukácsi Lóránt, László Krisztián (Gacs Gergő) - Torba Milán, (Varga Viktor) és Hájos Norbert kapott helyet.

Természetesen elkeseredésre semmi ok, hiszen Eszes Kornél elmondása szerint lelkesen játszottak a fiúk, sok helyzetet dolgoztak ki, csak a rutintalanságuk miatt egyelőre nehezen megy a „gólgyártás”. A megyei I. osztály mezőnye nagyon kiegyenlített, sok hasonló képességű csapat van, így minden bizonnyal, körbeverések várhatóak.

Szombaton idehaza láthatjuk Lukácsi Lóriékat, amikor a 15,30-kor kezdődő mérkőzésen - a szintén 5 ponttal rendelkező - Csépa csapatát fogadják.

Fotó: Hoffer András