Karnyújtásnyira a rájátszástól

A felnőtt női NB II-es röplabdabajnokság alapszakasza a hajrájához érkezett. A keleti-csoportban a rájátszást érő második helyen álló Jászberényi RK csapata szombaton délben a négy közé jutásért folyó küzdelem során nagyon fontos mérkőzést vívott hazai környezetben a Zrínyi SE ellen.

Makai Péter tanítványai a második játszmát ugyan elveszítették, ám a mérkőzést 3-1-re megnyerték, s így nagy lépést tettek a legjobb négy közé jutás felé vezető úton.
A bajnokság alapszakaszában már kétszer találkozott egymással a jászberényi és a fővárosi együttes. Lányaink Budapesten 0-2-ről fordítva nyertek 3-2-re, míg hazai környezetben játszmaveszteség nélkül győzték le ellenfelüket. A szombati találkozó előtt a mieink a második, a vendégek az ötödik helyen álltak a keleti-csoport tabelláján. Az előjelek tehát jászberényi győzelmet vetítettek előre, ám azzal a hazai játékosok is tisztában voltak, hogy nem számíthatnak könnyű mérkőzésre.

Jászberényi RK – H. Zrínyi SE 3-1 (28-26, 23-25, 25-23, 25-16)

Vezette: Szabó P., Daróczi Z.
Jászberényi RK: Tóth A., Kecskés P., Szívós I., Ménkű B., Kun B., Pintér A. Libero: Birgés T.
Csere: Kovács F., Harangozó E., Császár D., Aszódi D.

Az eredmény alakulása:
I. szett: 4-2, 7-5, 9-7, 9-11, 10-13, 12-17, 16-20, 20-21, 23-24, 24-25, 26-25, 27-26, 28-26
II. szett: 3-1, 3-5, 4-11, 5-15, 8-18, 13-20, 16-21, 21-23, 23-24, 23-25
III. szett: 3-0, 7-2, 11-4, 15-5, 15-9, 17-12, 19-16, 21-19, 23-20, 24-22, 25-23
IV. szett: 3-1, 3-4, 8-5, 11-10, 16-11, 21-13, 24-14, 25-16

A találkozó első pontját a mieink nyerték és 9-7-ig egy-két ponttal a JRK vezetett. Ekkor elég volt egy kis kihagyás, s a vendégek sorozatban négy pontot szerezve fordítottak. Sőt, a szett hajárához érve már 16-20 volt az eredmény. Óriási küzdelemben, helyenként látványos labdamenetek után 23-nál utolérte ellenfelét a JRK. Szettlabdája azonban előbb a vendégeknek volt, de sem az első, sem a második lehetőségüket nem tudták kihasználni. A mieink is elhibázták az első játszmalabdájukat, de a másodikat már beütötték, s így egy fordulatos szett végén szereztek előnyt.

A második játszma elején úgy tűnt, hogy a berényi lányok kihasználják az első szett megnyeréséből adódó lélektani előnyüket, ám 3-1 után elvesztették a játék „fonalát”, s a fővárosiak tízpontos előnyre tettek szert (5-15). Sőt, már tizenkét pont is volt a mieink hátránya (6-18), s a lányok kései ébredése sajnos a szett elvesztését okozta. Igaz, hogy sikerült 23-24-re felzárkózniuk, de a zrínyisek első játszmalabdájukat értékesítették.

A harmadik szett a második fordítottja volt. Ebben Makai Péter lányai kezdtek jobban és 15-5-re elhúztak. A vendégek azonban nem adták fel és folyamatosan dolgozták le hátrányukat. Előbb Makai mester (21-19-nél), majd a vendégek edzője (23-20-nál) kért időt. Szerencsére a simának induló, azután igen izgalmasan alakuló játszma végjátékában a mieink keze remegett kevésbé és ez 25-23-as jászberényi sikert eredményezett.

A mérkőzés negyedik játszmája csak az elején hozott szoros küzdelmet. A vendégek 3-1-ről még fordítottak 4-5-re, de ezt követően már igazán csak egy csapat volt a pályán. Az időkérés sem segített a zrínyiseken, mert a lendületbe jött jászberényi lányok sorra szerezték pontjaikat, s már 24-14-nél mérkőzéslabdához jutottak. Az első kettőt ugyan elhibázták, a harmadikat viszont sikerült beütni, s így végül nagyon értékes, 3-1-es sikert aratott a JRK.

Ezzel a győzelemmel a lányok, amint az a tabella állásából kiderült, nagyon közel kerültek a négyes döntőbe jutáshoz. A mieink hátralévő ellenfelei: TFSE-KRA (idegenben), Röpke SE (itthon), NRK Kazincbarcika (itthon), KÖZGÁZ SC és DSK (idegenben).

Makai Péter: - A kezdő hatosunk igazán csak a harmadik szettre állt össze. Csapatként szerencsére egységesek voltunk, ám egyénileg a vártnál több hibát követtünk el. A gyengébb egyéni teljesítmények magyarázata lehet, hogy hét közben a lányok közül többen is betegeskedtek. Sajnos a kispadunk meglehetősen „rövid”, s így mérkőzés közben kevés változtatási lehetőségem van. Úgy gondolom, hogy az utolsó szett eredménye mutatja igazán a két csapat között meglévő különbséget. Nem játszottunk jól, de így is megérdemelten nyertük meg a mérkőzést.

A két csoport első két helyezettje mérkőzik majd meg egymással az NB II-es bajnoki címért.

A Jászberényi RK legközelebb március 11-én lép ismét pályára, amikor lányaink a fővárosban, a listavezető TFSE-KRA vendégei lesznek.