Szerencsésebb csapat nyert

A labdarúgó megyei I. osztály egyik rangadóját a Jászságban játszották. Az osztály újonca Jászberény, Jászárokszálláson vendégszerepelt, ahol nagy mezőnyfölényben játszott, ám a meccset a vendéglátók nyerték.

Nagy érdeklődés előzte meg a labdarúgó megyei I. osztály jászsági rangadóját, nevezetesen a Jászárokszállás – Jászberény összecsapást. Több szempontból is érdekesnek ígérkezett a találkozó. Egyrészt már nagyon régen nem játszott egymással hivatalos meccset a két szomszédváros, másrészt nagyon jó a sportdiplomáciai kapcsolat a két klub között is. Jászberényi az árokszállási edző, viszont árokszállási a berényi szakosztály igazgató, továbbá több berényi srác tavaly még Szabó Imre keze alatt szerzett bronzérmet az első osztályban és lett megyei kupagyőztes.

Úgy látszik az „égiek” is az árokszállási meccsre fókuszáltak, ui. a meccs kezdetére elállt, a majd egy napja zuhogó eső. Így igen szépszámú néző előtt vette kezdetét a szomszédvári összecsapás. Jól kezdetett az Eszes legénység, hiszen alig telt el 20 perc és Németh Norbert találatával egygólos előnyhöz jutottak. Egy negyedóra elteltével aztán megzörrent Juhász Tibor mögött is a háló. Egy szabadrúgásból eredő kavarodás után Nagy Béla egalizálta az állást. Egy perc elteltével ismét pontrúgáshoz jutottak Szabó Imre „fiai” és most a rövid sarokban landolt Bordás Szabolcs lövése, 2-1.

A második játékrészben továbbra is a berényiek irányították a meccset, a vendéglátók pedig csak a védekezésre összpontosítottak. Az utolsó percekben hatalmas helyzet adódott az árokszállási kapu előtt, de az „ex JSE”-és kapus, Papp Tamás hatalmas bravúrral védte a véthetetlent. Így nem változott az első félidőben kialakult eredmény, a hazai csapat nyert:

JVSE Rosenberger – NKSE Jászberény 2-1

Szabó Imre az árokszállási csapat mestere elmondta, hogy sokkal jobban játszottak a berényi srácok, de ők állták a sarat kapujuk előterében és két szerencsés találattal a három pontot is sikerült otthon tartaniuk, ami nagy bravúrnak számít.

A JSE összeállítása: Juhász Tibor - Németh Norbert, Szanyi Krisztián, Lukácsi Lóránt, Litkei Barna (Tóth Péter), - László Krisztián, Tóth Zsolt, Nagy Ferenc, Kalóz Ádám - Hájos Norbert, Tóth Márk.

Következő szombaton a szintén négy győzelemmel rendelkező és egy ponttal előttünk álló Karcag focistái lesznek a vendégek Jászberényben. A mérkőzés 13 óra 30 perckor kezdődik.