Ezúttal a Spartacus volt jobb

A régió labdarúgó válogatottak mérkőzése miatt nem volt forduló az NB III. –ban, így a megye két harmadosztályú csapata barátságos mérkőzésen mérte össze tudását. Ezúttal a szolnoki gárda volt jobb, visszavágott tehát a Jászberényben (2-1-re) elszenvedett vereségért, ami szintén barátságos meccs volt még szeptemberben.

Szolnoki Spartacus – Jász Sport FC 3-2 (2-0)

Jászberény összeállításban lépett pályára Szolnokon, a Vegyiművek melletti pályán:

Tövisháti - Árpás, Krajcsek, Lukácsi /Farkas/, Gál -Szilágyi, Bárkányi, László /Németh/, Gulyás - Tóth M./Tóth T./,Vaszicsku

Fotók: Pesti JózsefFotók: Pesti József9. perc: egy 20 m-es szabadrúgást Tövisháti kitenyerelt a bal alsó sarok elől vesztére, mert Sárkány eszmélt legelőször és a kapuba vágta a labdát,1-0.
16. perc: egy jobb oldalról átívelt labdát az üresen hagyott szolnoki Szabó T. vágta a hálóba, 2-0.
47. perc: Szilágyi bal oldali beadását Németh 4 m-ről pörgette a kapuba, 2-1.
60. perc: a kitörő Vaszicskut buktatták a 16-oson belül, a megítélt büntetőt Szilágyi értékesítette, 2-2.
71. perc: Szoboszlai mesterien csavarta el – 20 m-es – szabadrúgását a sorfal fölött, ami a kapuban kötött ki, 3-2.

Míg az első félórában a jászberényi csapat a rendkívül rossz talajú pályával ismerkedett, addig a szolnokiak kétszer is kihasználták a védelem megingását. A második játékrészben a vendégcsapat összekapta magát és kiegyenlített, de végül is a vendéglátók egy jól eltalált szabadrúgásgóllal megnyerték a mérkőzést.

Folytatás a jövő vasárnap Gyöngyösön, de akkor már a bajnoki pontokért.