Megtört a jég …

Ma délután (okt. 13.) lejátszotta soron következő mérkőzését Jászberény labdarúgócsapata a megyei I. osztályban. A sorsolás szerint ismét hazai közönség előtt léptek pályára a fiúk és ezúttal örülhetett a publikum is, hiszen végre megtört a jég, azaz megszerezték első hazai győzelmüket.

Kellemes időben kezdődött a focimeccs a Jászság fővárosában, ahol a Jánoshida labdarúgócsapata volt a vendég. Számukra egyáltalán nem volt „idegen” a berényi stadion, hiszen az előző - NB III-as - szezonban „hazai” meccsüket, mindig itt játszották. Ez úgy látszik ezúttal nem jelentett előnyt, hiszen már a 4. percben – Nagy Ferenc révén - megzörrent a hidai háló. Mintegy 10 perc elteltével László Krisztián pedig, kettőre növelte az előnyt. A szórványos vendégtámadásokat jól megszűrték Eszes Kornél „fiai” így 2-0 -ás állásnál vonultak pihenni a fiúk.

A 2. játékrész ott folytatódott, ahol az első abbamaradt, azaz a hazai csapat próbálkozott a vendégek pedig a védekezésre rendezkedtek be. Ez nem annyira vezetett sikerre, hiszen a sokadik próbálkozás után, Tóth Márk lábáról a gólvonal mögé perdült a labda, 3-0. A biztos vezetés ellenére a berényi publikum „követelte” a 4. találatot, amit a fiúk az utolsó percben teljesítettek. Történt ui. hogy László Krisztiánt, a 16-os vonalon belül elbuktatták. A jogosan megítélt büntetőt a csapatkapitány Lukácsi Lóri nagy nyugalommal értékesített, ezzel beállítva a végeredményt is:

NKSE Jászberény – Jánoshida 4-0

A berényi gárda az alábbi játékosokkal szerezte meg első hazai győzelmét:

Papp Norbert - Szanyi Krisztián, Németh Norbert (Czakó Norbert), Tóth Zsolt, (Szerencsi József), Kalóz Ádám - László Krisztián, Nagy Ferenc, Lukácsi Lóránt, Litkei Barna (Nagy Gábor)- Tóth Márk, Hájos Norbert, (Gacs Gergő).

A csapat edzője, Eszes Kornél az eredménnyel igen, viszont a játékkal nem igazán volt elégedett. Mint mondta ezt még majd elemzik a fiúkkal, hogy a következő, szintén hazai meccsen – Nagykörű ellen - már tényleg jó legyen a játék is és persze az eredmény is.