Fegyverneken maradt a három pont

Nem tudta megismételni múlt heti jó teljesítményét Jászberény labdarúgó csapata a megyei I. osztály szombati játéknapján. A rutinos fegyverneki focisták ui. kemény ellenfélnek bizonyultak a fiatal berényi alakulattal szemben.

Már a meccs elején látszott, hogy felkészült ellenfél várta a berényi legénységet Fegyverneken, ui. már az 5. percben megzörrent Juhász Tibi hálója. Szerencsére később, Szanyi Krisztián egalizálta a meccset egy remek fejesgóllal. Az első félidő vége felé viszont, ismét előnyhöz jutottak a vendéglátók, miután a játékvezető egy jogtalanul megítélt büntetővel borzolta játékosaink és szurkolóink kedélyét.

A szünet úgy tűnik jót tett a mieinknek, és a cserénk is jó húzásnak bizonyult, ui. Kalóz Ádám szinte második labdaérintése után gólt szerzett. Az egyenlítés után kicsit megnyugodni látszottak fiaink, ami túl veszélyesre sikeredett, hiszen a vendéglátók egy védelmi hibából újra vezetést szereztek, 3-2. Ez a 3. gól volt a fordulópont, mert innentől kezdve semmi sem sikerült Eszes Kornél „fiainak”. A házigazdáknak viszont igen, hiszen Faragó Zsolt – Eszes Kornél szerint is – pazar góllal juttatta csapatát kétgólos előnyhöz. Közben a JSE 10 főre fogyatkozott, mert Tóth Márk második sárga lapját is megkapta és indulhatott zuhanyozni. Társai adták fel, a kapufát is eltalálták, valamint kihagytak egy a büntetőt is. Persze a sok támadásunknak az lett a vége, hogy a védelem fellazult és megszületett a kunsági gárda 5. gólja is. Így sajnos vereséggel fejezte be idegenbeli őszi szereplését a berényi fiatal labdarúgó alakulat:

Fegyvernek – NKSE Jászberény 5-2

Remény azért maradt a későbbi felzárkózásra, ui. a jelenlegi 8. helyezéssel csak kétpontnyi hátrány maradt a dobogóra kerüléshez. Vasárnap a 13 órakor kezdődő Szajol elleni meccset így, mindenképpen meg kell nyerni csapatunknak, hogy tavasszal egy kemény felkészülés után, jó rajtot vehessenek.

Fotók: Hoffer András