Egy 5-ös Karcagnak

A szombat délutáni hűvös idő ellenére nagy kedvvel játszott Jászberény labdarúgó csapata soron következő bajnoki meccsén. A vendégek Karcagról érkeztek.

Feledtette jászárokszállási fiaskóját Jászberény labdarúgócsapata a megyei I. osztályban. Szombaton kora délután nagyarányú győzelemmel jelezte, hogy a szomszédvári rangadó egy apró kisiklás volt csupán.

Jól kezdődött a találkozó, hiszen már az 5. percben előnyhöz jutott a berényi gárda. Gacs Gergő lövése után kis szerencsével, de bepattant a labda a vendégek kapujába, 1-0. Majd két kapufa jelezte, hogy a berényi legények gólokat szeretnének rúgni. Ennek ellenére - egy jó húsz perc elteltével - a vendégek egalizálták a meccset. Ám az első játékrész utolsó percében újból nálunk volt az előny Lukácsi jogos büntetőrúgása után.

Akik veszítettek: Karcag labdarúgóiAkik veszítettek: Karcag labdarúgóiA második félidőben aztán kiütközött a két csapat közti különbség. A vendégek alig mentek át a hazai térfélen, Eszes Kornél „fiai” viszont ellepték a vendégek térfelét, és ami örvendetes, eredményesek is voltak. Gacs Gergő négy perc alatt duplázott és máris 4-1, majd Tóth Márk remek elfutást követően - egy csel után - kirúgta a hosszú sarkot és beállította a végeredményt:

NKSE Jászberény – Karcag 5-1

Ezzel a győzelemmel a táblázat is átalakult. A mérkőzés előtt a vendég Karcag a berényi gárda előtt egy ponttal az 5. helyen állt, a mérkőzés lefújása után viszont fordult a kocka. A JSE feljött az 5. helyre, míg a karcagi legénység a 7. helyre csúszott vissza. Kellemes meglepetésre, a Szabó Imre által dirigált árokszállási alakulat a listavezető Tiszafüred otthonában nyert 3-0 arányban.

A berény srácok is idegenben szerepelnek majd szombaton, mégpedig Kisújszállás vendégeként.