Visszavágtak Szegednek

Nagyon fontos kosárlabda mérkőzés színhelye volt szombat este a Bercsényi úti sportcsarnok, ahol a jászberényi kosarasok a szegedieket fogadták. A meccs ugyan közepes színvonalat képviselt, viszont rendkívül izgalmas és fordulatokban gazdag volt, és ami a legfontosabb hazai győzelem született, így visszavágtak a szegedi vereségért.

Austin a mérkőzés legjobbjaAustin a mérkőzés legjobbjaHazai kosárral kezdődött a kiesési rangadó, majd öt pontos vezetésnél a vendégcsapat kikérte első idejét. Ez hasznát is, hiszen 7 perc elteltével át is vették a vezetést, de a mérkőzés legjobbja Austin az utolsó másodpercben gondoskodott róla, hogy hazai vezetésnél pihenjenek az első 10 perc után.

A második 10 perc is nagyon szoros csatát hozott, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett, de egyik alakulat sem tudott úgymond „meglépni” a másik elöl. A nagyszünetre vonulás előtt ezúttal Szögi Ádám gondolta úgy, hogy jobb lenne egy berényi vezetés, így 41-37 –es állásnál kezdődhetett a nagyszünet.

A harmadik negyed elején fordítottak a vendégek, ám a 25. percben ismét 5 ponttal vezetett a JKSE, de a szegediek újra egyenlíteni tudtak. 60-60-as állás a 30. perc végére azt jelentette, hogy minden kezdődhet előröl, azaz a záró negyedben kell döntésre vinni a dolgot.

Az utolsó játékrész elején négypontos előnyre tett szert a JKSE, de a szegediek kiegyenlítettek, sőt a 34. percben már ők vezettek. Innentől kezdve aztán a berényi alakulat egy fokozattal nagyobb sebességre kapcsolt. Az alaphangot a nagy kedvvel játszó Austin adta meg egy zsákolással. Majd - a mind idáig mindössze öt pontot jegyző - Hodges percei következtek. Először egy duplával, majd két hárompontossal jelezte, hogy ezt a műfajt Ő is magas szinten szokta képviselni. A következő percekben pedig, hét ponttal segíttette a győzelem felé csapatát a kapitány, Borszéki Csaba. Ő is beköszönt egy hármassal, majd hidegvérrel abszolválta a 4 büntetőt is. Ennek számszerű hatása is lett, hiszen hét pontos előnyt láthatott az egyre nagyobb hangot képviselő publikum. Borszéki CabaBorszéki Caba
A végére még ráraktak a fiúk kettőt és máris 9 pontos győzelemmel örvendeztették meg hű közönségüket. Aztán kiderült, hogy az ünneplés kettős, hiszen Borszéki Csaba a győzelem mellett, a 32. születésnapját is ünnepelhette a csapat.

Jászberényi KSE - Naturtex-SZTE-Szedeák 97-88 (22-20, 19-17, 19-23, 37-28)

JKSE: Szögi 7, HODGES 18/6, AUSTIN 28/3, Horti 8, DRAMICSANIN 20 Csere: Sormaz 3, Borszéki 7/3, Fülöp 2, Helmeczi 4

SZTE-Szedeák: Drahos 7/3, LEVY 24, Kiss 2, Ivosev 9/3, DUKICS 28/3 Csere: Molnár 5, László 11, Csorvási 2, Nyilas -

Üröm az örömben, hogy Debrecen kosárlabda csapata is győzött Kaposvár ellen, így az az érdekes helyzet állt elő, hogy a Szegednek, a Debrecennek és Jászberénynek egyaránt 6-6 győzelme van, ám a mutatók az első két csapat előnyét jelzik, így mindenképpen kell még győzelem, hogy Horváth Balázsék elkerüljék a ZTE –vel vívandó kiesési harcot.

Március 16.-án pénteken 18 órai kezdettel lehetne abszolválni az elsőt, amikor a Falco látogat Jászberénybe. A baj csak az, hogy a szombathelyi gárda számít toronyesélyesnek ebben a műfajban.

Fotó: Gémesi Balázs