Alapszakaszgyőztes a JKSE

Az NB I/B-s férfi felnőtt kosárlabda-bajnokság keleti-csoportjának 19. fordulójában úgy alakultak az eredmények, hogy a Jászberényi KSE csapata a hátralévő három játéknap eredményétől függetlenül már megszerezte keleten az első helyet. A mieink győztek Baján, míg a hódmezővásárhelyiek vereséget szenvedtek Óbudán, s így Horváth Balázs csapatának előnye már behozhatatlan.

Hosszú utazás után a győzelem reményében érkezett meg Bajára – az egykori vidéki kosárlabda fellegvárba – a Jászberényi KSE csapata. Minden a mieink mellett szólt, hiszen 18 forduló után csapatunk veretlenül vezette a keleti-csoportot, s az ősszel hazai környezetben 128-88-ra verte a Bajai Bácska FKE együttesét. Ráadásul a házigazdák formája is visszaesett, hiszen legutóbbi négy találkozójukat elveszítették. Ezzel együtt a fiúk nem vehették félvállról a találkozót, hiszen az ellenfélnél szerepelt Mándity Máté és Ágfalvi Bálint, akik több egyéni ranglistán is – pont, valorizáció, lepattanók, gólpasszok, játékidő – a csoport legjobbjainak számítanak. Ugyanakkor a mieinknél az egyik alapember, Wehner Zoltán, aki talán a legkiegyensúlyozottabb játékot nyújtotta a szezon eddigi mérkőzésein, betegség miatt ezúttal nem léphetett pályára. Helyére Horváth Csaba került, aki az előző mérkőzést hagyta ki, mert külföldön tartózkodott.

Bajai Bácska FKE – Jászberényi KSE 59-78 (18-21, 10-19, 11-20, 20-18)
Vezette: Maár Gábor, Domonkos Lőrinc

A JKSE pontszerzői: Surmann P. 21/3, Kovács A. 9/3, Godena F. 9, Horváth Cs. 9, Surmann G. 8, Szögi Á. 8, Likár P. 6, Puskás A. 6, Varga I. 2.

Ilyen előjelek után hazai két ponttal kezdődött a találkozó, melyet a mieink a Szögi Ádám, Surmann Péter, Surmann Gábor, Kovács Attila, Godena Ferenc ötössel kezdtek. Az első percekben felváltva estek a kosarak, majd 11-13 után a mieink elhúztak 11-21-re. Az első negyed hajrája viszont a házigazdáké volt, akik három pontra csökkentették hátrányukat a játékrész végére. Sok volt a hiba mindkét oldalon, a játék színvonala alig érte el a közepest.

A második negyedben Likár és Varga is pályára került, s mivel javult a védekezésünk, illetve a hazaiak továbbra is nagyon gyengén dobtak, így sikerült a különbséget tíz pont fölé növelni. Ezzel együtt a JKSE sem játszott olyan jól, mint az elmúlt hetekben, ám a hazaiak két legjobbját – Ágfalvit és Mándityit – nagyon jól semlegesítették a fiúk. A félidő végén 28-40-et mutatott az eredményjelző és semmi nem mutatott arra, hogy esetleg a hazaiak majd fordítani tudtak. Az első félidőben a pályára lépett játékosok közül Surmann Péter nyújtotta a legjobb teljesítményt, aki a harmadik és negyedik negyedben is vezére volt a JKSE-nek. Az első félidőben a mieink 50%-os, a hazaiak 33%-os pontossággal dobtak. Ezen belül mindkét csapat 10-10 alkalommal próbálkozott 3 pontos dobással, s ezek közül csak 1-1 volt sikeres...

A nagyszünet után a mieink ott folytatták, ahol a második negyed végén abbahagyták a játékot. Továbbra is sokkal jobban védekezett csapatunk,mint ellenfele. A hazaiak ebben a 10 percben is csak 11 pontig jutottak, míg Horváth Csabáék 20 pontot szereztek. A záró tíz perc előtt így már 21 pont volt a jászberényi csapat előnye, s ez előrevetítette a 19. bajnoki győzelmünket. Az utolsó negyedben néhány furcsa játékvezetői ítélet is borzolta a kedélyeket, de ezek szerencsére nem befolyásolták a végeredményt. Kovács Attiláék vezettek már 27 ponttal is, de a találkozó utolsó perceiben a becsülettel küzdő hazaiak húsz pont alá faragták hátrányukat.

A látottak alapján a JKSE újabb győzelmét semmi sem veszélyeztette Baján. Igaz, a mieink ezúttal meglehetősen közepes teljesítményt nyújtottak, de ezúttal ez is elég volt az újabb sikerhez. A csapatból Surmann Péter játéka érdemel külön is említést, aki a 21 szerzett pontja mellett több látványos gólpasszal is felhívta magára a figyelmet, miközben a hazaiak két ásza, Ágfalvi és Mándity együtt is csak 23 pontig jutott.

Mivel a hódmezővásárhelyiek váratlan vereséget szenvedtek az Óbudai Kaszások vendégeként, így a mieink előnye három fordulóval az alapszakasz vége előtt már behozhatatlan, azaz a keleti-csoport küzdelmeit a Jászberényi KSE nyerte. A hátralévő három forduló viszont nagyon fontos lesz kosarasainknak, hiszen közel sem mindegy, hogy milyen mutatóval kerülnek a legjobb nyolc rájátszásában. Amennyiben a Bp. Honvéd, az Eger és a Hódmezővásárhely ellen is győznek Wehner Zoliék, úgy nagyon komoly esélyük lesz az NB I/B-s bajnoki cím megszerzésére, mivel nyugaton a jelenleg első veszprémiek legalább két vereséget már biztosan magukkal hoznak a rájátszásba.