Lelkesedésből 5*-ös, de ez is kevés volt

Hajrájához érkezett a kosárlabda bajnokság alapszakasza, így a hátralévő mérkőzések végkimenetelére, minden csapat fokozottan figyel. Ezt teszik a jászberényiek is. Péntek este is figyeltek, lelkesek, lendületesebbek voltak, ám ennek ellenére a listavezető Falcoval nem bírtak.

Pedig remekül kezdtek, Horti Bálint kosarával nyitottak és lendületesek voltak a folytatásban is. Vezettek már 13-7-re is de a vendégek 21-21 –nél beérték őket. Ám Hodges és Dramicanyin egy-egy hármassal gondoskodott arról, hogy övék legyen az első negyed. Így is lett, hiszen 27-24 –nél kezdődött a kis szünet.

A folytatásban is meg volt a lendület, de a vendégek remekül védekeztek és remekül dobtak. Főleg Kálmán révén, de Timberlake is gondot okozott a hazai védelemnek. Így a nagyszünetre már szombathelyi vezetéssel, azaz 47-56 –os állásnál vonultak csapatok.

A játékrész 3. részében sem csökkent az iram, a vasiak kosarára mindig volt jászberényi válasz. Így a szombathelyiek nem is tudtak nagy előnyt szerezni, bár 30 perc elteltével mégis összejött nekik összesen 12 pontos előny.

A befejező részben sem adták fel a berényi fiúk, sőt a szombathelyi előnyt majdnem a felére mérsékelték, ám a vendégek a végére ismét beleerősítettek. Így hiába lett döntetlen az utolsó tíz perc, az eredményjelző 12 pontos vendég győzelmet mutatott:

Jászberényi KSE - Falco-Szova KC Szombathely 89-101 (27-24, 20-32, 20-23, 22-22)

JKSE: Szögi 8, HODGES 21/6, AUSTIN 18/3, Horti 9, DRAMICSANYIN 26/3 Csere: Helmeczi 2, Borszéki 5/3, Sormaz -

Falco: KÁLMÁN 31/6, TIMBERLAKE 30/3, Simon L. 7, Szabó Zs. 10/6, PANTELICS 10/3 Csere: Harazin 10, Will 3/3, Szanati -, Jancsikin -

A Falco győzelme - a látottak alapján – megérdemelt, de a berényi fiúk is dicséretet érdemelnek, hiszen mindent megtettek a győzelem érdekében, ám a rutinosabb vendégekkel szemben ez is kevés volt.