Győzelemmel kezdett a JKSE

Szombat délután megkezdte szereplését Jászberény kosárlabda csapata Magyarország legmagasabb osztályában, az NBI A –ban. Mivel a múlt heti Szolnok elleni meccsüket elhalasztották Kaposváron léptek először pályára és biztos győzelmet arattak:

A mérkőzés elején a hazai pályát élvező kaposvári legénység talált magára először és máris 6-0 –at mutatott az eredmény jelző. Ám kisvártatva jött a berényi gárda legmagasabb embere, Jonathan Jones és bedobta első dupláját, ami az újonc jászsági alakulat első pontjait is jelentette a legmagasabb osztályban. Majd fokozatosan „bemelegedtek” Dawsonék is és 11-11 –re alakították az eredményt. Horti Bálint is nagyszerűen mutatkozott be édesapja szülővárosának csapatában, hiszen az első félidőben 18 pontig jutott. Ez többek között azt is jelentette, hogy a nagyszünetre négypontos előnnyel vonult le a Horváth Balázs – Halmai Gábor duó által irányított jászberényi csapat.

A második félidőben aztán még egy lapáttal rátettek „fiaink” és egyre jobban nőtt a különbség a két csapat között. Déli szomszédunktól érkezett amerikai Dawson-nak volt pl. olyan két perce, amikor hét pontot dobott. Köztük olyan három pontost – úgy 9-10 méterről - hogy még a sok csatát megért hazai szurkolótábor is felszisszent. Hodges sem akart lemaradni két honfitársától és Ő is igencsak szaporította csapat és saját pontjainak számát. Ilyen teljesítmény után ki is alakult a végeredmény:

Kaposvári KK – Jászberényi KSE 72-91 (21-18, 20-27, 13-21, 18-25)

A JKSE pontszerzői: Jones 28, Horti 24, Dawson 21/3, Hodges 13/9, Medve 2, Csere: Borszéki, Wehner, Fülöp, Sormaz 2, Helmeczi, Antal 1.

Ez a 19 pontos győzelem megérdemelt volt - ilyen arányban is, - hiszen a hazaiak ezen a napon nem játszottak jól. Igaz a berényi gépezet is akadozott időnként, ami nem csoda, hiszen mint tudjuk ez volt az első olyan találkozó, amelyen ilyen kezdő ötössel és összeállításban léptek pályára.
Figyelemre méltó, hogy több berényi szurkoló is elutazott a csapat után. Remélhetőleg idehaza - Nyíregyháza ellen - mások is ezt teszik majd, és újabb győzelembe „hajszolják” csapatunkat.