Fájdalmas vereség, de biztató jövőkép

A két idegenben lejátszott találkozót követően – amelyek felemás eredményeket hoztak -, immár a hazai bemutatkozásra is sor kerülhetett az NB I./A 3. fordulójában a Jászberényi Kosárlabda SE számára. A mérkőzés a várakozásoknak megfelelően nagy küzdelmet hozott és egy végletekig kiélezett összecsapáson – fájó – vendéggyőzelem született.

Szombat este nagy napra ébredt Jászberény sportszerető lakossága, hiszen a kosáregyesület tíz év alatt a nulláról eljutott az élvonalig, s a kaposvári és a szolnoki meccset követően, amelyek közül az előbbit 91-72-es arányban a JKSE nyert meg, utóbbin azonban súlyos, 43 pontos vereséget szenvedtek a berényi kosarasok (91-48), immár a hazai bemutatkozásra is sor kerülhetett a Nyíregyháza ellen. Nagy izgalmakra lehetett számítani, de ez az este így is emlékezetes maradt. A győzelem sajnos elmaradt, s ezzel együtt a 2,5-3 éves hazai veretlenségi sorozat is megszakadt. Ezzel együtt sok biztató dologgal is szembesülhettünk, amik miatt van ok az optimizmusra!

Fotó: Gémesi BalázsFotó: Gémesi Balázs Az összecsapásnak a következő kezdőötössel vágtak neki a csapatok: Dawson, Jones, Hodges, Horti, Medve, illetve Fekete, Mohácsi, Djogo, Miskovic, Polyák.
A találkozó a feldobás utáni labdaszerzést követően kezdetben sokkal inkább a Nyíregyháza akarata érvényesült. Több sikeres kísérletük is volt a triplavonalon kívülről, ám a betörések kivédekezésébe is sok hiba csúszott a mieink szempontjából. A jászberényi kosárlabdázók képtelenek voltak tartani a Fekete-Miskovic duót, és sok közeli dobásuk is eredményes lehetett ennek következtében. Az ötödik percben 9-17 volt már az állás, ám ekkor valamelyest javult a vendéglátók teljesítménye, többek között Medve és Hodges hármasai révén 24-30-ra felzárkóztak Horváth Balázs vezetőedző „fiai”.

A folytatásban bizonyos értelemben megváltozott a játék képe, hiszen ekkor a védekezés feljavulása után inkább a támadójátékkal akadtak problémák: sokszor úgy tűnt, ötlettelenül igyekeztek a berényiek a támadásaikat szövögetni, s gyakran leszűkültek a próbálkozásaik a triplakísérletekre – annak ellenére, hogy ebben a periódusban azok nem túl nagy hatékonysággal mentek. Komoly problémának tűnt még, hogy túl sokszor fordult elő, hogy akár a támadó-, akár a védőlepattanót nem sikerült megszerezni. Félidőben: 36-46.

A harmadik negyed sem kezdődött sokkal jobban, mint az előzőek, hiszen egy gyors nyírségi Fotó: Gémesi BalázsFotó: Gémesi Balázstripla nyitotta meg a játékrészt, ám üdítő újdonságnak hatott ezt követően, hogy betörés után is sikerült pontos szerezni, mert ilyenből elég keveset láthattunk a meccsen. Ez a negyed jelentős változást nem hozott, a 10-14 pontos hátrány általában megvolt a két együttes között, az utolsó tíz perc előtt 47-59-et mutatott az eredményjelző tábla. Csak remélni lehetett, hogy a záró felvonásban sikerül majd szorosabbá tenni a mérkőzést…

A negyedik negyed a remélteknek megfelelően jászberényi feltámadásról szólt. Ebben a periódusban mindenki hozzá tudott tenni a játékhoz valami pluszt, nagyobb koncentráltság és magasabb fokú szervezettség jellemezte Medvééket. Türelmesebb támadások és jobban működő védekezés működött a jászságiaknál, s így folyamatosan csökkent a hátrány. A 35. percben már „csak” néggyel vezettek a nyírségiek, s két perccel a vége előtt - amikor pedig már csak két pont hiányzott az egyenlítéshez – elkezdődött a büntetőpárbaj is. Ekkorra már nagyon hektikussá vált a játék, többek között Feketéék rossz büntetőzése révén esély mutatkozott az egyenlítésre, ám ez annak ellenére sem sikerült, hogy tíz másodperccel a végső dudaszó felharsanása előtt még Dawson vezethetett támadást – dobása lepördült a gyűrűről.

Fotó: Gémesi BalázsFotó: Gémesi BalázsBár tulajdonképpen egy dobáson múlott, hogy nem sikerült hosszabbításra menteni a találkozót, az összképet figyelembe véve megérdemelt tért haza győzelemmel a tiszántúliak, hiszen 30 percen keresztül ők nyújtották a meggyőzőbb produkciót. A hajrában mutatott teljesítményből azonban lehet, sőt kell is tanulni, hogy legközelebb sikerüljön legyőzni az ellenfelet, ha az verhetőnek tűnik!

Végeredmény: Jászberényi KSE Nyíregyházi KK 76-78.

Jászberényi részről Jones-t és Hodges-t lehet kiemelni, de bízzunk benne, hogy legközelebb többeknek sikerül majd kiválóan játszania, s az talán elég lehet a győzelemre a Pécs ellen idegenben, és/vagy a Zalaegerszeg ellen hazai környezetben!

Pontszerzők:
Jászberényi KSE: Dawson L. 10, Jones J. 24, Hodges J. 19/15, Horti B. 8, Medve M. 10/6 Cserék: Wehner Z. 4/3, Borszéki Cs. 1, Sormaz B. -.

Marso NYKK (Nyíregyháza): Fekete S. 17/6, Mohácsi M. 8/5, Djogo D. 14/6, Miskovic I. 24, Polyák L. 7/3, Nagy K. 4, Pavlovic V. 4, Siska J.