Ezt jól elpuskáztuk ….

A mérkőzés előtt bizonyára minden hazai kosárlabda szurkoló olyan kötelező győzelemnek gondolta a Debrecen elleni meccset, ám a végén csalódniuk kellett. Az elején és a mérkőzés közben a technika ördöge borzolta a kedélyeket mérkőzés közben pedig a debreceniek „ÁSZA” Ingram, aki 46 ponttal járult hozzá a vendégek győzelméhez.

Új amerikai játékosa nélkül, de már az új edző jelenlétében lépett pályára Jászberényben a Factum. Igaz, Raúl Jiménez Martín még nem hivatalosan, mint vezetőedző ült a kispadon, hiszen a debreceni csapatot Shirian Ali Akbar küldte csatába. A 24 másodpercet mérő óra meghibásodása miatt néhány perces késéssel indult a találkozó, amelyet a hazaiak kezdtek jobban.

Kejuan Johnson vezérletével 22-12-re elhúzott a házigazda, ám elég volt egy-kétperces kihagyás, és a vendégek máris felzárkóztak 25-19-re. Horváth Balázs időkérése ekkor még segített, az első tíz percet hatpontos előnnyel zárta a JKSE. A második negyed mindkét oldalon kihagyott büntetőkkel kezdődött, majd 8 perc 7 másodpercet mutatott az óra, amikor Jonathan Jones-szal szemben zsákolás közben szabálytalankodtak, és a gyűrű is megsérült.

Félórás kényszerszünet után folytatódott a játék. Ezt követően a Jászberény egészen a félidő hajrájáig őrizte hat-nyolcpontos előnyét, majd ismét Ingram pillanatai következtek, és máris csak egy pont volt a két együttes közötti differencia (51-50).

A harmadik negyed egy vendég triplával rajtolt, ekkor vezettek először a debreceniek. A folytatás ismét a hazaiak szája íze szerint alakult, elhúztak 70-62-re. Nem sokáig tartott azonban a JKSE lendülete, mert Ingram vezérletével ismét visszakapaszkodtak a hajdúságiak, s a félidei egypontos különbség a harmadik negyed végére is megmaradt (74-73).

A záró tíz perc elején rögtön esett két debreceni dupla (74-77), ám ezt követően 11 hazai pont következett (85-77). Ekkor úgy tűnt, eldőlt a meccs, igen ám, de hátra volt még hat perc! A Factum 90-86 után Tóth két triplájával fordítani tudott (90-92), ám 1 perc 7 másodperccel a vége előtt ismét egál volt (94-94). Ingram keze 94-96-nál megremegett, kihagyott két büntetőt, de a hazaiak elhibáztak egy kettő az egy elleni támadást, és innen már nem volt visszaút.

A szenzációsan teljesítő Ingram a századik debreceni pontot is megszerezte, így 46 ponttal fejezte be a meccset. A Jászberény játékosai 85-77-nél talán elhitték, hogy megvan a meccs, ám a vendégek ekkor sem adták fel, és a végjátékban fordítva végül megérdemelten nyertek a sokat hibázó hazaiakkal szemben.

Jászberényi KSE – Factum Sport Debrecen 94-100 (28-22, 23-28, 23-23, 20-27)

Jászberény: JOHNSON 26/3, HODGES 23/15, Medve 3/3, Fülöp 6, JONES 26 Csere: Horti 2, Sormaz -, Helmeczi 3, Borszéki 2, Wehner 3/3, Antal Sz. -
Factum: INGRAM 46/6, Tóth G. 10/6, Kaluha 5, Izzo 2, SZABÓ M. 11 Csere: Vas V. 4, BOROS G. 11/6, Kovács I. 5/3, Takács D. 4, Balogh A. -, PAPP T. 2

Horváth Balázs, a Jászberény edzője: A technika ördöge és mi magunk is kibabráltunk magunkkal. Sok volt az eladott labda és a kihagyott büntető, ráadásul rosszul dobtunk. Ha az ellenfél egyik játékosa negyvenhat pontot szerez egy meccsen, akkor valami nagyon nem volt rendben a pályán! Hazai pályán nem kaphatunk száz pontot. Gratulálok a Debrecennek.

Shirian Ali Akbar, a Debrecen megbízott edzője: Nagyon nehéz mérkőzés volt. Minden játékosom dicséretet érdemel, akit pályára küldtem. Ingram egészen fantasztikus volt, de a győzelemhez kellett az a csapatmunka, amit ezúttal nyújtottunk. Mindenki a szívét adta ezért a győzelemért.
Kipontozódott: Fülöp (27.), illetve Szabó M. (39.)

Forrás: BB1 (Szántai Tibor) Címlapfotó: Gémesi Balázs