Sokszor a kötelező győzelem a legnehezebb

Az NB II-es női röplabda-bajnokság alapszakasza a hajrájához érkezett. A hét végén a Jászberényi RK csapata a Röpke SE együttesét fogadta, s ahhoz, hogy a Keleti-csoport második helyét megőrizze az együttes, be kellett gyűjtenie a kötelezőnek számító győzelmet.

Az alapszakaszban eddig kétszer találkozott egymással a jászberényi és a kecskeméti gárda, s mindkétszer a mieink győztek, méghozzá játszmaveszteség nélkül.
A papírforma és a tabellán elfoglalt helyezés alapján nem várt nehéz összecsapás a Jászberényi RK játékosaira vasárnap délelőtt az immár JVV Zrt. által működtetett, egykori hűtőgépgyári sportcsarnokban. A 2010/2011-es bajnoki szezonban mind Kecskeméten, mind hazai környezetben a berényi lányok egyszer-egyszer már legyőzték ellenfelüket, s most is ők számítottak a találkozó esélyesének. Ezúttal azonban a kecskemétiek nagyon elszántan érkeztek hozzánk, s bizony a vártnál jobban megizzasztották lányainkat.

Jászberényi RK – Röpke SE 3-1 (12, -16, 22, 11)

Jászberényi RK: Pintér A., Harangozó E., Ménkű B., Tóth A., Szívós I., Kovács Fatime. Libero: Birgés T. Csere: Kun B., Császár D., Aszódi D.

Edző: Makai Péter

Az eredmény alakulása

I. szett: 4-1, 6-4, 12-4, 16-8, 18-10, 22-11, 24-12
II. szett: 0-1, 3-3, 3-5, 5-7, 7-10, 10-10, 11-14, 14-19, 16-20, 16-24
III. szett: 0-4, 5-4, 7-5, 11-8, 12-11, 13-13, 14-18, 17-18, 17-20, 20-20, 20-22, 24-22
IV. szett: 2-0, 7-2, 10-2, 15-4, 19-6, 24-10, 24-11

A találkozó a várakozásoknak megfelelően kezdődött. Lányaink azonnal, magukhoz ragadták az irányítást és a vendégek edzőjének már pár perc játék után (10-4) időt kellett kérni. Ez sem segített azonban, mert a JRK minden tekintetben jobb volt ellenfelénél, és alig negyedóra alatt meg is nyerte az első szettet.

Talán a könnyed siker okozta, mindenesetre a folytatásban már közel sem koncentráltak megfelelően Pintér Andiék, s ezt a rendkívül lelkes kecskeméti csapat kihasználta. Ez a játszma az előző fordítottja volt, s Makai Péternek sem sikerült időkérésekkel sem felrázni lányait. A vendégek teljesen megérdemelten egyenlítettek, s kezdődhetett minden elölről.

A kecskemétiek lendülete nem csökkent, s az első négy pontot ők szerezték a harmadik szettben. Innen Harangozó Evelin jó nyitásainak is köszönhetően fordított a JRK (5-4), majd ismét a vendégek percei következtek. Még 10-10-nél együtt volt a két csapat, ám ezt követően a kecskemétiek szereztek 2-3- pontos előnyt. Bizony 17-20-nál, majd 20-22-nél elszállni látszottak a berényi remények, de szerencsére a döntő pillanatokban a mieink keze remegett kevésbé és vesztett állásból a maguk javára tudták fordítani a szettet. Ebben az időszakban kimondottan látványos játék folyt a pályán, sokszor hosszú labdamenetek után születtek csak pontok. A vendégek nagyszerűen küzdöttek, s csak a hajrában adták meg magukat.

A negyedik szett elején gyorsan kiderült, hogy a vezetésről elveszített játszmát követően sem fizikailag, sem lelkileg nem bírják tovább a küzdelmet a vendégek, s a mieink szinte tetszés szerint érték el pontjaikat. Alig 18 percig tartott ez a játékrész, melynek végén Birgás Tamaráék örülhettek a 3-1-es sikernek.

A vártnál nehezebben szerezte meg ezen a találkozón a győzelmet a JRK. A lányok saját dolgukat nehezítették meg azzal, hogy a könnyen nyert első szett után már lefutottnak tekintették a találkozót. A kecskemétiek azonban a második és a harmadik játszmában is nagy küzdelemre késztették a mieinket, de szerencsére a találkozó végére visszaállt a világ rendje.

Makai Péter: - Sokszor a kötelező győzelmek megszerzése a legnehezebb. Így voltunk ezzel ma mi is. Sajnos nem tudtam nyugodtan ülni a padon, mert játékunk nagyon hullámzó volt. A második szettet megérdemelten nyerték meg az akkor jobban játszó vendégek, de szerencsére a harmadik játszma végén, helyén volt a szívünk. Az első és a negyedik szettben nyújtott játékkal vagyok csak elégedett, s a lányok közül Tóth Adrit tudom kiemelni, aki fontos pillanatokban mindig jó döntéseket hozott.

A JRK győzelmével megerősítette második helyét a tabellán, s hátralévő két mérkőzése közül már az egyiket is elég megnyernie, hogy az alapszakasz végén is megőrizze helyezését. Hogy azután ez a rájátszásban mit ér, azt most még nehéz lenne megjósolni, ugyanis információink szerint kérdéses, hogy négyes döntőt rendeznek-e, vagy az elsők mérkőznek az 1-2. helyért, a másodikak pedig a 3-4. helyért az alapszakasz végén.

A JRK következő mérkőzésének időpontja: 2011. április 3. – vasárnap