Női röplabda extra liga… A hazai nyitány

Múlt pénteken dr. Szabó Tamás polgármester köszöntőjével indult a női röplabda csapatunk hazai szerepléssorozata. A bajnokság első fordulójában a lányok már komolyan letették a névjegyüket, hiszen a tavalyi ezüstérmes csak öt szettes mérkőzésen tudta legyőzni a berényi csapatot, ezzel már az első meccsen megszereztük első pontunkat. Így nem csoda, hogy valami hasonlóban reménykedtek a szurkolók, pedig a vendég a tavalyi bronzérmes a TEVA Gödöllő RC volt.

Az első játszmában fej-fej mellett haladtak a csapatok egészen 8 : 8-ig, amikor egy rendkívül hosszú labdamenetben a hazaiak kerekedtek felül. Ebből szerzett lendülettel három –négy pontos előnyt tudtak felépíteni. Már tizennyolcat mutatott az eredményjelző, amikor a Gödöllő egyenlíteni tudott. Innentől ha lehet még fokozódott a küzdelem, már amikor valamelyik csapat nem vétett gyermeteg hibát. A hazaiak 24 : 22-es állásnál nyitást hibáztak, de a vendégek soron következő játékosa is rontott…25 : 23. Meg volt az első szett.

A második játszma elejét nagyon koncentráltan kezdték a vendégek. Pillanatok alatt elhúztak öt ponttal. Deme Gábor időkérése után sikerült faragni a hátrányból, de igazán nem tudtuk megszorongatni az ellenfelünket. Erőnkből tizenkilenc pontra futotta… 19 : 25. Máris egyenlő volt a játszma arány.

A harmadik etap elején fordult a kocka. Ezúttal a lányaink pillanatok alatt 7 : 1-re alakították az eredményt. Természetesen vendég időkérés… 12 : 13-nál már ott volt az előny. Majd ismételten elkezdődött az üldözőverseny, így jutottunk el a végjátékhoz, ahol mi hibáztunk többet és végül huszonegy pontig jutottunk. A Gödöllő megfordította a mérkőzést… 21 : 25.

A negyedik játszma úgy indult, mintha sorminta alapján zajlana a mérkőzés, de ezúttal ismét mi kerültünk hátrányba… 2 : 8. Egy időkérésnek köszönhetően megkezdtük a felzárkózást, nem is akár hogyan, hiszen 19 : 18-nál már nálunk volt az előny, amit szinte azonnal vissza is vett ellenfelünk. Még egyszer sikerült a felzárkózás és döntetlen állással (20 : 20) fordultak a csapatok a végjátékba, de ott már kiütközött a játékosainkon, hogy elfáradtak a folyamatos felzárkózásban, ami törvényszerűen hibákban mutatkozott meg. Végül ezt a játszmát is a vendégek nyerték, míg mi ezúttal is huszonegy pontot tudtunk szerezni… 21 : 25.

Ha valaki csak a mérkőzés végeredményét látja Jászberényi RK - TEVA Gödöllő RC 1 : 3, nyugodtan gondolhatja, a tavalyi bronzérmes hozta a kötelezőt az újonc ellen. Viszont a játszmák eredményei és főképp az hatalmas küzdelem, ami minden pontért zajlott, már egészen más mérkőzést mutatott a nézőknek. Ezt erősítette meg a gödöllőiek reakciója is, akik nem éppen papírforma győzelemként ünnepelték ezt a sikert.

Amennyiben továbbra is egy alakulnak a dolgok a röplabdásaink háza táján, remek mérkőzések elé nézhetünk és remélem nem várat magára sokáig az első élvonalbeli győzelem sem.

Mivel ez nem kifejezetten egy sport riport, a további elemzések helyett, inkább a képekre kattintva ajánlok egy kis valódi hangulatjelentést a galériában. Ezúttal is Gémesi Balázzsal közösen.