Női röplabda Magyar Kupa finálé… A Linamar BRSE ezúttal is a dobogó legfelső fokán.

Bár időrendben a döntő került előbb lebonyolításra a női röplabda Magyar Kupa fináléjában, de azért érthető, hogy itt csak a második riportba kerül a beszámoló. Ahogy a bronz mérkőzésnek a Nyíregyháza volt az esélyese, a döntő torony magas favoritja a Békéscsaba volt. Talán csak annyi volt a különbség, hogy a listavezető három napja CEV Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén fantasztikus mérkőzésen győzött francia Béziers ellen 3 – 1 arányban. Így aztán itt gyakorlatilag nem volt esély a meglepetésre.

Az első játszma ennek megfelelően kezdődött bár voltak remek labdamenetek, de a Békéscsaba folyamatosan növelve előnyét biztosan hozta az első szettet. (25 – 15)

A második játékrész is simán kezdődött a regnáló bajnok szempontjából, azonban az első technikai idő után a Vasas lábra kapott és remek játékkal átvette a vezetést, miközben ellenfelük bele-bele hibázott. Négy pontos Vasas vezetésnél csabai időkérés következett. Ezt követően nem csupán a Békéscsaba lett összeszedettebb, hanem valamiért a Vasas is elkezdett alaphibákat véteni. Külső szemlélő nem értette, hogy mi változott meg az addig összeszedett fővárosiaknál… hát még a szurkolók. Ugyan nem adták fel, de valahogy szertefoszlott magabiztosság, amit a játszma közepén láthattunk. Ezek után természetesen a Békéscsaba már nem engedte át a kezdeményezést és lezárta a szettet. (25 – 21)

A harmadik játszmáról röviden annyit, hogy ezt nagyon gyorsan el kell felejtenie a Vasas játékosainak, úgyhogy én sem részletezem… (25 – 6)

Ahogy az várható volt a Linamar BRSE jelenleg nincs azonos súlycsoportba egyetlen hazai csapattal sem. És ezt ezen az estén is bizonyítva magabiztosan nyerte meg az Magyar Kupa idei kiírását.

RÖPLABDA, NŐI MAGYAR KUPA DÖNTŐ

Linamar-BRSE – Vasas Óbuda 3:0 (15, 21, 6)

MESTERMÉRLEG

Szasa Nedeljkovics - Linamar BRSE: - Sokat kivett belőlünk a keddi meccs, sokkal keményebb összecsapásra számítottam. A második szettben a Vasas nagyon jól játszott, 11:15-nél három nagyon fontos pontot tudtunk szerezni, ami meghatározta az eredmény további alakulását.

Jókay Zoltán - Vasas Óbuda: - Mondtam a lányoknak, hogy tűzzel, akarással, motiváltan kell pályára lépniük. Ezekkel nem is volt gond, a hidegvér hiányzott ma belőlünk. A harmadik szettről nem kívánok beszélni.
Forrás: Hunvolley.hu
Bár az eredmény elég egyértelmű azért érdemes megnézni a mérkőzés néhány szép pillanatát. A képekre kattintva megnyílik a galéria.