Meg van az első... a Jászberényi RK idegenben győzte le az Aluprof-TF-Budapest csapatát a női röplabda bajnokság élvonalában.

Fotó: Budai LeventeFotó: Budai LeventePénteken este az Aluprof-TF-Budapest otthonában lépett parkettára a Jászberényi Röplabda Klub és a fővárosi gárda otthonában megszerezte első élvonalbeli győzelmét a jászsági gárda!
Míg a hazaiak egy 3:0-s győzelemmel, a berényiek két szoros – ám élcsapatok ellen elszenvedett – vereséggel melegítettek az egymás elleni ütközetre, s Deme Gábor vezetőedző előzetes nyilatkozata szerint a győzelem reményében utazott Budapestre a jászberényi együttes.

Ennek szellemében nem volt meglepő, hogy a két csapat nagy küzdelmet folytatott a találkozó elején. Az első szett elején némi kommunikációs zavar és olykor hosszú nyitás volt jellemző mindkét oldalon, azonban gyorsan alkalmazkodtak a csarnok méreteihez a játékosok, s többek között Pintér Andrea és Ivana Gardovic is remek szervával jelentkezett. Előfordult, hogy ugyan sáncolták a fővárosiak a jászságiakat, a labda az oldalvonalon kívülre pattant, ezzel a JRK pontjainak számát gyarapítva. Egy-két pontosnál nagyobb különbség nem alakult ki a felek között, mindig volt valaki, aki megakadályozta az ellenfél elszakadását. Volt, hogy egymás után kétszer mutatott be remek nyitást Bojana Tesevic, aztán viszont a másik oldalon Török Kata jeleskedett a játék ugyanezen elemében, vagy Czina Kata találta meg a berényi térfélen az üres területet. 22-20-as hazai előnynél azonban Deme Gábor időt kért, s előbb Czina nyitott hosszút, majd Pintér Andrea sáncolt remekül. Az izgalmak azonban fokozódtak, hiszen 24-23-as hazai előnynél szettlabdája volt a házigazdának – nem is egy. Előbb azonban Bojana Tesevic, majd Ivana Gardovic, végül Kriegel Zsófia is egyenlített – jászberényi szemmel szebbnél szebb jelenetek voltak; természetesen a hazai szurkolók már egészen máshogy közelítettek a pályán látottakhoz. A TF szimpatizánsainak pedig fokozódott a csalódottsága, amikor hiába próbálkoztak egy újabb leütéssel a hazaiak, az visszapattant a hálóról. Három TF-szettlabda után következhetett az első jászberényi, s ezt rögvest ki is használta a JRK, s Kriegel Zsófia közbepiszkálása a játszma megnyerését is eredményezte. Az első szett után: 26-28.
Egy ilyen játszmagyőzelemmel lélektanilag mindenképpen nagy előrelépést tett a végső siker felé a Jászberény, főképp, mivel a házigazda – főképp Szabó Adriennel az élen – nagyszerű játékot mutatott be. Abban is biztosak lehettünk azonban, hogy a mérkőzés még korántsem dőlt el. Nos, ez gyorsan beigazolódott, hiszen a második szett is az elsőhöz hasonlóan izgalmas játékot hozott. Előbb Pintér Andrea nem tudott sáncolni – ilyen eset csak kivételesen fordult elő ezen az estén -, majd Bojana Tesevic sáncolta remekül Szabó Adriennt, Kriegel Zsófia leütésével pedig a válogatott liberója, Kötél Dóra nem tudott mit kezdeni. Előfordult olyan eset is, hogy Gyimes Zsófia és Cicic Maria együttes erővel sem tudta sáncolni Pető Tamarát – ezzel is csak 15-14-re alakította az eredményt a jászberényiek univerzális játékosa. Aztán hiába mutatott be csodálatos ejtést Kriegel Zsófia és Pintér Andrea is, a TF színeiben Török és Szabó is pontot ütött, s 22-19-es hazai vezetésnél jött is a berényi időkérés. Ezt követően ugyan először rosszul szervált Török, Takács Bernadett leütésével már 24-20 volt az eredmény, s végül 25-22-re meg is nyerték a hazaiak ezt a játékrészt.
A harmadik szettben aztán bemutatkozott jászberényi színekben a csapat új szerzeménye, az ukrán Iryna Brezgun, aki Pető Tamarát váltotta. Az Ira becenevű játékos nagyszerűen szállt be a játékba és – hasonlóan csapattársaihoz – nagyon hasznosan röplabdázott.
S az eddigi szettekkel ellentétben az első perceket követően egyértelművé kezdett válni, hogy ezt a játékrészt csakis a Jászberény nyerheti meg. Akár Bojana Tesevic, akár Kriegel Zsófia leütéséről, akár Lékó Lilla remek játékáról beszélünk, egyre csak nőtt a két együttes közötti különbség, míg Iryna Brezgun egy remek sáncolással megszerezte első pontját jászberényi mezben, kisvártatva pedig a másodikat is, miután a kétfős sánc sem akadályozhatta meg a pontszerzésben. Elképesztő fölényben játszott a Jászberény – sokatmondó adat, hogy Kriegel Zsófia tízszer szerválhatott egymás után -, s ugyan 18-5-ös vezetésnél kicsit alábbhagyott a berényi hölgyek koncentrációja, a szettgyőzelem nem forgott veszélyben. A harmadik szett után: 19-25.
A már a harmadik játékrészben is tapasztalható fölény a negyedik szettben végig fennállt, végképp egyértelművé téve, hogy ezen az estén jászberényi siker következhet. Gyors egymásutánban Iryna Brezgun a hármason túlról ütött remek pontot, Ivana Gardovic a hálónál piszkált bele a labdába pontot érően, majd Kriegel Zsófia hajtott végre fogadhatatlan leütést. Ha már az Iva becenevű bosnyák hölgyet említettük, ebben a játszmában nyolcszor nyithatott egymás után, s ebből háromszor ászt ütött! Akkora elánnal és tűzzel játszottak Deme Gábor „leányai”, hogy azzal szemben nem talált ellenszert a soros ellenfél. A maroknyi, de annál lelkesebben és hangosabban szurkoló jászberényi drukkerek számára öröm volt látni, hogy Neizer Lili milyen remekül megérti magát csapattársaival, s főleg Pintér Andreának mennyi nagyszerű labdát ad – minden egyes meccs arról ad tanúbizonyságot, hogy egyre jobb a csapatkohézió a játékosok között. Ennek eredményeképpen cseppet sem volt meglepő, hogy a negyedik szett – és ezzel együtt a meccs is – jászberényi győzelemmel zárult. A negyedik szett végeredménye: 14-25.
Ezzel tehát megszerezte élvonalbeli szereplése első győzelmét a Jászberényi Röplabda Klub, aminek köszönhetően három ponttal gazdagodott. Ez a siker azért is számít különösen értékesnek, mert a rivális a legjobb négy közé szeretne kerülni és ezen a pénteki összecsapáson is jól érződött, hogy komoly játékerővel rendelkezik.

Aluprof-TF-Budapest: Czina Kata, Gyimes Zsófia, Lueff Bernadett, Szabó Adrienn, Takács Bernadett, Török Kata, Windisch Kinga, Cicic Maria. Liberó: Kötél Dóra. Vezetőedző: Gubik János.

Jászberényi RK: NEIZER LILI, PINTÉR ANDREA, IVANA GARDOVIC, Pető Tamara, Bojana Tesevic, Kriegel Zsófia. Liberó: Lékó Lilla. Csere: Iryna Brezgun. Vezetőedző: Deme Gábor.

Gubik János (Aluprof-TF-Budapest): „Küzdöttünk, hajtottunk és próbáltunk a nehézségeinken átlépni. Cicic Maria 15 évesen még fiatal ahhoz, hogy egész mérkőzésen vezesse a csapatot, de az első két szettben még jól ellátta a dolgát. A harmadik játszmára kicsit elfáradtunk, a negyed szettre pedig lelkileg is feladtuk. Mivel sérültjeink vannak, s az új szerzeményeink sem játszhattak még, teljesen benne volt, hogy ez a meccs esetleg elúszhat. Bíztam benne, hogy három – akár szoros – szettben győzhetünk, mert tudtam, hogy ha hosszabb mérkőzés lesz, gondjaink lehetnek, mert fejben fogunk elfáradni. Nem adjuk fel a célunkat, nevezetesen a legjobb négy közé jutást.”

Deme Gábor (JRK): „Természetesen elégedett vagyok, hiszen ez az NB I-ben az első győzelmünk. Hozzá kell tennem, hogy egy rendkívül jól küzdő TF-et sikerült legyőznünk, akik remekül mezőnyöztek. Az első két szettben jól játszottak és úgy gondolom, ez a TF sok csapatot meg fog verni, főleg, ha a hiányzókkal ki fog egészülni. Az első két szettben olyan remekül mezőnyöztek, hogy ebbe fáradtak bele és a harmadik-negyedik szettben már kijött az ütőerőben jelentkező különbség. Őszintén szólva meglepett az ellenfél az első két szettben nyújtott teljesítményével. Mindenki jól játszott ma, de ki szeretném emelni Ivát (Ivana Gardovic – a szerk.), Pintér Andit és Neizer Lilit is. Jól szállt be Ira (Iryna Brezgun – a szerk.) is, annak ellenére, hogy komoly edzéslemaradása van.”