Egy Ciric-csel voltak jobbak

A múlthéti nagyszerű kupameccs után, bajnokit rendeztek Jászberényben, amikor is a pécsi kosarasok látogattak városunkba. Ez a baranyai alakulat már keményebb diónak bizonyult mint a nyírségi, talán azért is, mert a legjobb játékosuk Andrija Ciric ezúttal is jelezte, hogy ugyanúgy számolni kell vele ezután is, mint sérülése előtt.

Papírforma szerint a vendégek voltak esélyesek a ma esti összecsapás előtt, hiszen Ők azért a középmezőnyhöz tartoznak, a JKSE pedig csak szeretne, de ez még egyelőre várat magára.

Úgy látszik nyomot hagyott a berényi gárdában a Nyíregyháza ellen lejátszott két meccs, hiszen elég „álmosan” kezdek. A vendégek ui. fokozatosan kezdték növelni előnyüket. Nem is soká, 6-15 –nél az edzőknek ki is kellett kérni az első egy percet. Ez valamelyest hatásos is volt, hiszen Horti Bálint percei következtek és így lett a szünet előtt „már csak” 8 pontos vendégvezetés.

A második 10 percben sem változott a játék képe, egyszerűen nem találták „fiaink” a remekül záró pécsi védőfal áttörésének nyitját. 4 perc elteltével még csak Horti Bálint labdái ültek az ellenfél kosarában, majd végre Dramjicsanin is betalált egy kettessel, majd sikerült egy hármast is behinteni Tóth Norbertéknak. Ezzel együtt is 36-42 oda.

Úgy látszik a nagyszünet jót tett a berényi alakulatnak és köztük is főleg Hodgesnek, aki az első félidőben kosarat sem dobott, ekkor viszont háromszor próbálkozott 3 pontossal, és mindannyiszor a kosárban landolt a labda. Csatlakozott még hozzá Dramjicsanin is néhányszor és máris 49-46, majd később 61-52. Egy kicsit később, 66-54 –nél, most a pécsi edzők kértek rendkívüli szünetet. Ez az egy perc megtörte a JKSE lendületét és 30 perc elteltével már csak három pontos (66-63) hazai előnyt mutatott az eredményjelző tábla.

Ekkor már érezhető volt, hogy nem akármilyen befejező 10 perc következik. Az is lett. A negyed elején még tartott a berényi lendület, hiszen amikor megkezdődött az utolsó 4 perc, 82-74 volt a javunkra.

Ettől kezdve viszont az ellenfél legveszélyesebb embere Ciric, – akitől egyébként még a mérkőzés előtt annyira féltünk – gondoskodott róla, hogy a végére elvegye a kedvét a hazai lelkes szurkolótábornak. Egyre többet vállalt, a hazai csapat meg egyre jobban fáradt, főleg fejben. Így a vége előtt EGY perccel már 82-82 –re állt a meccs.
A végjátékot – tegyük hozzá, hogy – a rutinosabb vendégek bírták jobban idegekkel a mi „fiaink” meg nem igazán. Pláne akkor, amikor – az egyébként elég jól bíráskodó sípmesterek – borzolták egy kicsit a kedélyeket, Kovács Attila elleni technikai ítélettel. Lehet, hogy talán ez egy kicsit szigorúnak hatott, (mármint a technikai), de a fault talán befújható volt. (Lásd: a mellékelt fotót) Ezután következett természetesen a büntető dobás, ahol a mérkőzés legjobb játékosának keze nem remegett meg. Voltak még természetesen akciók, pontok is, de a vége négy pont oda:

Jászberényi KSE - Pécsi VSK-PANNONPOWER 87-91 (14-22, 22-20, 30-21, 21-28)

Jászberényi KSE: Szögi -, HODGES 19/15, AUSTIN 20/6, Horti 18, DRAMJICSANIN 19/9 Csere: Helmeczi -, Sormaz 5/3, Fülöp 4, Borszéki -, Kovács A. 2.

Pécsi VSK-PANNONPOWER: VASZOJEVICS: 17/6, Kovács P. 10/6, DOYNE 23/3, CIRIC 24/12, TÓTH N. 13/3 Csere: Csabay 2, Lepsényi 2, Deák -.

Az alábbiakban az edzői nyilatkozatok olvashatók, szokás szerint Szántai Tibor (bb1) nyomán:

Horváth Balázs: Rossz kezdés után sikerült felállnunk, és a harmadik negyedben átvettük a vezetést is. Sajnos a legvégén feltámadt a Pécs, és hibáinkat kihasználva, kiénekelte a sajtot a szánkból.
Csirke Ferenc: Maximális gratuláció jár a csapatnak. Óriási mérkőzést nyertünk. A srácok sokadszor bizonyították, hogy nagyszerű játékosok és emberek. Megérdemeljük a play-off-ot

Folytatás a JKSE részéről: február 11. –én szombaton 18:30, Zalaegerszegen.

Fotók: Gémesi Balázs