Női röplabda NB I. … Vasárnap esti házifeladat letudva

Az elmúlt hétvégén két mérkőzést is játszott a Jászberényi RK csapata. Pénteken este a halovány első szettet követően kétszer is megrángatta az oroszlán - ebben az esetben a listavezető Békéscsabai RSE – bajuszát, miután mind a második, mind a harmadik játszmában 23 pontig jutott. Ez a regnáló bajnok vendégeként komoly teljesítmény, még akkor is, ha szettet nem sikerült rabolniuk. Vasárnap délután könnyebb feladat várt a csapatra, mert a vendég Budaörsi DSE szerényebb játékerőt képvisel.

A nyitó percek kicsit zötyögősen indultak a vendéglátók számára, de gyorsan lába kapva lendületes játékkal öt-, majd tíz pontra növelték előnyüket és végül 25 : 11arányban megnyerték az első szettet.

A második játékrész elején összekapták magukat a vendégek és pontra, ponttal válaszoltak, így az első technikai időnél csak minimális hátrányban voltak. Nem ismertek elveszett labdát és ennek meg is lett az eredménye. Ekkor azonban a berényi csapat más sebességi fokozatba kapcsolt és állva hagyta ellenfelét. A végére ezúttal csak tíz pontot engedélyezve a Budaörsnek, 25 : 10-re hozta a második játszmát is.

A folytatásban sem változott a játék képe és igazából csak az volt a kérdés, hogy mennyi időre van szüksége a vendéglátóknak a mérkőzés lezárásához. A nézők érdeklődve néztek az órájukra, azt számolgatva, hogy hazaérnek-e a női kézilabda válogatott mérkőzésére – sajnos az eredmény ismeretében nem volt indokolt a rohanás. A berényi csapatot ez érdekelte a legkevésbé, mert igyekezett a lehető legjobbját nyújtani, ideértve a sorban pályára kerülő cserejátékosokat is. Az eredmény nem is maradt el. Annak ellenére, hogy a vendégek nagyon keményen küzdöttek ez csak arra volt elegendő, hogy a korábbiaknál több pontot érjenek el. A záró játékrész is jászberényi sikert hozott 25 : 13-as arányban. Így érvényesült a papírforma.

Érdemes megjegyezni, hogy dacára a már említett lényeges tudásbeli különbségnek, mindkét csapat komolyan tette a dolgát és keményen megküzdöttek minden labdáért ki-ki a saját szintjén. Ezért feltétlen elismerés illeti őket.

Jászberényi RK – Budaörsi DSE 3 : 0 (11; 10; 13)

A következő napok igen érdekesen alakulnak a Jászberényi RK számára, hiszen szűk egy hét leforgása alatt három alkalommal is megküzdenek a Gödöllővel. December 15-én csütörtökön bajnoki mérkőzésen - az M4 sport 18 órai kezdettel közvetíti -, két nappal később a Magyar Kupa első összecsapásán, újabb két nap múlva pedig annak visszavágóján feszül egymásnak a két együttes. A harmadik mérkőzés – december 19-én 19 órakor – lesz, ami egyben az idei utolsó hazai mérkőzése a JRK-nak.

Addig is a galériában egy szokásos rövid képriport a vasárnap esti mérkőzésről… kattintás a képre.