Női röplabda NB I… Magabiztos jászberényi siker egy sok szempontból fontos mérkőzésen.

A Jászberényi RK női csapata sorozatban negyedik közvetlen riválisa elleni mérkőzésére készült múlt vasárnap. Sajnos az előjelek nem sok jóval kecsegtettek, hiszen mindhárom előző mérkőzését viszonylag simán vesztette el. Ráadásul a hét elején alapvető változás történt a szakmai stábban – Deme Gábor és Makai Péter helyére egy horvát szakember Branislav Franic érkezett. Ez utóbbi esemény meglehetősen nagy hullámokat keltett a szurkolók körében. Például a Berényi Fanatics 2012 törzshelyén a lelátón csak egy “Isten hozott! Mikor visz?” felirat feszült. Szóval elég fontos mérkőzésnek néztek elé a hazai lányok. A vendég MTK pedig komoly skalpokkal érkezett, hiszen legyőzték a VASAS és az Újpest csapatát is.

Az első szettnek komolyan nekirugaszkodtak a hazaiak, olyannyira, hogy a túloldalon inkább csak keresgélték a labdát az ellenfél játékosai. Pillanatok alatt kialakult a 10-12 pontos előny, ami a határozott összefogott játéknak volt köszönhető. Alig negyed óra telt el és az első játékrészt be is húzta a JRK. (25 : 14)

A kétkedők még emlékeztek arra hogy a pénteki meccsen is jól ment az első felvonás - bár azt nem sikerült megnyerni - és mi lett belőle... Arra persze lehetett számítani, hogy az MTK előbb utóbb felébred "csipkerózsika álmából". Ez igen hamar bekövetkezett, mert a második játszmában már náluk volt a kezdeményezés és az előny is. Azonban ez nem tartott sokáig, mert a vendéglátók 9 : 9-nél utolérték, majd öles léptekkel faképnél is hagyták a vendégeket és ismét csak meggyőző játékkal nyerték a második szettet is. (25 : 17)

Ahogy azt már láthattuk az MTK fiataljai nem estek össze attól, ha ilyen helyzetbe kerültek és attól sem, hogy döcögött a játékuk. A következő szett elején ugyancsak a Berény vezetett, de ezúttal már csak csekély különbséggel. Ellenfelük szívósságát siker koronázta, hiszen a játékrész közepén átvették a vezetés és így értek a végjátékhoz. Ekkor a berényi hölgyek rátettek még egy lapáttal és fordítottak, de három lehetőséget is elszalasztottak a mérkőzés lezárására, viszont az MTK élt az adódó lehetőséggel és szépített. (27 : 29)

Mivel ebben a játszmában már nem volt olyan meggyőző a hazai csapat teljesítménye, ezért várható volt, hogy ismét egy kiélezett szettnek nézett elé az egyébként ezúttal szerényebb számú közönség. Úgy tűnt, hogy a vendéglátókat nem zavarta meg sem a szokásostól eltérőhangulat, sem pedig a harmadik játékrész kicsit gyengébb teljesítménye. Határozottan kezdetek és gyorsan tudatosították ellenfelükben, hogy ezen az estén nincs újabb esély számukra. A középső periódustól eltekintve összeszedetten és helyenként szép megoldásokat alkalmazva, koncentrált játékkal biztosították be győzelmüket. (25 : 18)

Jászberényi RK – MTK Budapest 3:1 (14, 17, -27, 18)

Rendkívül fontos volt, hogy hozza ezt a mérkőzést a Jászberényi RK, mert egy újabb vereség már komoly lemaradást jelentett volna a jövőre nézve. Úgy gondolom profi játékosokhoz illően teljesítettek, túllépve az életüket esetlegesen megnehezítő körülményeken. Most két könnyebb mérkőzés és egy lélegzetvételnyi szünet következik, amikor lesz idő az ismerkedésre az új edzővel és rendezni soraikat. Szükség is lesz rá, mert december elején a Gödöllő csapatával kell szembe nézniük a Magyar Kupa következő fordulójában.

Sajnos nem tudom véka alá rejteni, azt, hogy nagyon rossz érzés volt azt tapasztalni, hogy a két hete még szeretett csapatnak szurkolók egy része, mintha ezúttal a vereségre ácsingózott volna… Remélem, lassan elülnek a hullámok és az újra felfelé ívelő teljesítmény mindent visszaterel a rendes kerékvágásba.

Addig is a fotókra kattintva a szokásos képriport megnézhető a galériában.