Győzelem az idénynyitón…. Elrajtolt az NB I-es női röplabda bajnokság.

Péntek este szép számú közönség gyülekezett a Jászberényi RK első hazai mérkőzésére. Ahogy arról az elmúlt hétvégi torna kapcsán már szó esett, egyik közvetlen rivális ellen kezdték meg a szereplésüket a berényi hölgyek. Jó előjelnek számított, hogy a közelmúltban magabiztosan győzték le a Gödöllői RC csapatát. Valami hasonlóra vágytak a szurkolók ezúttal is. Mindenek előtt azonban a két jászberényi válogatott játékost, Bleicher Rékát és Pintér Andreát köszöntötték abból az alkalomból, hogy a nemzeti csapattal kiharcolták az EB részvételt.

Nos, a mérkőzés nem éppen jól kezdődött a vendéglátók számára. Sőt percekig a tavalyi meglehetősen kínos rajtra emléketetett, amikor is sima vereség volt a nyitányon. Lassan ébredtek fel a hazaiak, szétszórtan figyelmetlenül játszottak, sorozatban rontva a nyitásfogadásokat. Így a Gödöllő magabiztos előnyre tett szert. A szett közepére kezdtek felébredni a berényiek és 14 : 14 után vezettek először. Innen már nem is adták ki a kezükből az irányítást és végül magabiztosan zárták le az első játékrészt. (25 : 19)

A folytatásban megőrizte magabiztosságát a JRK és bármennyire is igyekezett Borkovits Zoltán a vendégek edzője időkéréseivel megtörni a hazaiak lendületét, ennek ellenére a fölényük egyre nyomasztóbbá vált, végül simán hozták a második szettet. (25 : 14)

Ekkor a berényi szurkolók már elkönyvelték, hogy még egy kis "bemutató" és a sikeres idény kezdet kipipálva. Viszont a gödöllői játékosok nem azzal a szándékkal érkeztek, hogy asszisztáljanak a hazai csapat kellemes bemutatkozásához. Igaz, hogy a játszma eleje, ha nem is az előzőhöz hasonló különbséggel, de a Jászberényé volt. Azonban a vendégeknek nem várt segítségük érkezett, mégpedig a vendéglátók oldaláról, akik előbb bele-bele hibáztak a nyitásfogadásba, majd elkezdtek elbizonytalanodni, így a megszerzett előny a második technikai időre elillant. Ezúttal a hazai edző Deme Gábor időkérései is hatástalanok maradtak. Az eredmény vendég szett győzelem (20 : 25) és gödöllői szépítés.

Megint bevillanhatott a hazai közönségnek néhány kellemetlen pillanat az előző bajnokságból. A negyedik játékrész aztán igazi kemény csatát hozott, hiszen egészen a hajráig egy-két pont volt a hazaiak előnye. A vendégek szívósan küzdöttek és a nyomás alatt tartották a JRK-t, akik jól kezelték ezt a helyzetet és végül folyamatosan kézben tartva a vezetést a végére csak megtörték ellenfelüket. (25 : 21)

Jászberényi RK – Gödöllői RC: 3 : 1 (19, 14, -20, 21)

Edzői nyilatkozatok:

Deme Gábor (JRK): „Az első meccsre sokan jöttek ki, egy küzdelmes mérkőzést és jászberényi győzelmet láttak – ez volt a fontos. A játék még itt-ott döcögött, de elsőnek ez elfogadható volt. A harmadik szettben elhittük, hogy miénk a győzelem, ott szépen alulmúltuk magunkat és utána a Gödöllő kihasználta ezeket a hibákat. Amikor a harmadik játszmában vezettünk négy-öt ponttal, azt hittem, behúzzuk a szettet. Ez nem így lett, ebből tanulni kell: végig kell koncentrálni.”

Borkovits Zoltán (GRC): „A második szett kivételével azt kaptam a csapatomtól és az ellen-féltől is, amit vártam. Összességében elégedett vagyok a játékunkkal. Pontosítani kell – ezen dolgozunk. A második játszmában a hozott önbizalomhiány volt a gond, valamint meg kell szerezni a meccsrutint a fiatal játékosainknak is.”
Forrás: Jászberény röplabda Klub – Budai Levente

Az idénynyitó fotói a képekre kattintva elérhetők a galériában.