Visszacsúsztunk a 13. helyre

Sok szurkoló elkísérte Jászberény kosárlabda csapatát Debrecenbe, hogy a helyszínen biztassa kedvenceit ezen a nagyon fontos, mondhatni élet-halál meccsen. A tét ui. a kiesés elkerülésért vívandó meccs elkerülése volt. Sajnos a jászsági szurkolósereg sem tudott segíteni, így lehet, hogy a Zalaegerszeg ellen kell kiharcolni a bennmaradást?

Az első negyedet az újonc uralta, tíz perc után 15-21 állt az eredményjelzőn. A folytatásban aztán fordult a kocka, nem telt el egy perc sem, és kiegyenlített a Debrecen. Hiába eszmélt a JKSE, a fellángolás csak pár percig tartott, a Factum ugyanis a hajrára ledolgozta hét pontos hátrányát, így a szünetre 39-39-es döntetlennel mehettek öltözőbe a játékosok.

A vendégek csapatként küzdöttek, hét játékos között egyenletesen oszlottak meg a pontok, míg a hazaiak szekerét elsősorban Ingram és Szabó tolta, rajtuk kívül csak Moore és Schachtner dobott pontot. További érdekesség, hogy Raúl Jimenez együttese kilenc triplakísérletéből egyet sem tudott értékesíteni az első húsz percben.

A második félidő elején végig fej-fej mellett haladt a két gárda, hol egyik, hol másik fél vezetett. A harmadik negyedet négy ponttal nyerték Ingram-ék, így a mindent eldöntő, utolsó játékrészt ők várhatták előnyből (62-58).

Begyújtották a rakétákat a cívisvárosiak, a záró etap elején most ők lógtak meg nyolc ponttal. A Berény azonban nem adta fel, folyamatosan kapaszkodtak Medvéék. Az utolsó öt percre mindkét csapat elveszítette kezdő négyesét (Horti és Schachtner is kipontozódott). A vége büntetőpárbajt hozott, mely után 81-81 volt az állás, így jöhetett az öt perc ráadás.

A Factum 5-0-val kezdett, így Horváth Balázs rögtön időt kért. Jól tette, csapata 6-1-gyel felelt, így minden indult elölről. A végét azonban a vendéglátók bírták jobban idegekkel, így a Factum Sport fontos győzelmet aratott:

Factum Sport Debrecen - Jászberényi KSE 96-94 (15-21, 24-18, 23-19, 19-23, 15-13)

Factum Sport Debrecen: INGRAM 43/9, Boros 5/3, Moore 13, SCHACHTNER 15, SZABÓ M. 15 Csere: Kovács I. 3/3, Papp T. 2, Vas -

Jászberényi KSE: HODGES 27/9, MEDVE 16/3, AUSTIN 12, Horti 9, Dramjicsanin 13/9 Csere: Fülöp 4, Szögi 10, Sormaz -, Borszéki 3/3

Kipontózódott: Schachtner (35. perc), Kovács I. (42. perc), Boros (45. .perc), illetve Horti (34. perc), Dramjicsanin (45. perc), Szögi (45. perc)

Folytatás szombaton 18 órától Szeged ellen a Bercsényi úton. No ezt már MEG KELL NYERNI!!!