Az utánpótlás-nevelés újabb sikere!

Mostanában nem panaszkodhatunk a JKSE felnőtt kosarasaira, sorra szállítják a nagyszerű eredményeket. Szerencsére az utánpótlás nevelés is remek munkát végez, amit legutóbb a Serdülő "A" korcsoportos (1996-os születésű) kosarasok bizonyítottak, akik óriási sikert elérve egyenes ágon bejutottak az ország legjobb 16 csapata közé. Ezzel, az utánpótlás-nevelést figyelembe véve, a JKSE egyik legsikeresebb évében járunk ! Lássuk, hogyan jutottak el idáig a fiatalok!

A Területi Alapszakasz mérkőzései során - amelyeket az Észak-Kelet csoportban játszották a fiúk, - nyolc, többségében fölényes győzelemmel zárták a keresztjátékot. Ekkor az ellenfelek Eger, Miskolc, Salgótarján és Tiszaújváros színeit képviselték.

Ezt követően a Debrecen SC-SI/A és a NYKK Nyírsuli/A gárdájával kerültek össze a berényiek. A két együttes ellen oda-visszavágós rendszerben a következő eredmények születtek:

Az 1. torna eredményei:

JKSE-NYKK/A
63:65 ( negyedek alakulása: 16:16, 16:19, 12:10, 19:20 ) Pontdobóink: Barna 3/3, Gugi 2, Lőrincz 10, Szűcs 4, Völgyi 6, Szívos11/3, Répási 16, Nyíri 11.

Debrecen SC-SI/A - JKSE
83:55 ( negyedek alakulása: 29:11, 24:17, 18:14, 12:13 ) Pontdobóink: Barna 2, Gugi 2, Lőrincz 14, Szűcs 12/3, Völgyi 8, Szívos 11/6, Répási 4, Nyíri 2.

A 2. torna eredményei:

NYKK/A - JKSE
45:68 (negyedek alakulása: 12:24, 19:17, 5:16, 19:11 ) Pontdobóink: Barna 6, Gazdag 2, Lőrincz 3, Szűcs 4, Völgyi 2, Szívos 16/3, Répási 18, Nyíri 17.

JKSE - Debrecen SC-SI/A
34:76 ( negyedek alakulása: 11:14, 10:19, 3:20, 10:23 ) Pontdobóink: Lőrincz 4, Szűcs 5, Szívos 3/3, Répási 16, Nyíri 3/3, Bódis 5.

A jászberényi együttest tagjai:
Barna-Terenyi Kristóf, Gazdag Balázs, Gugi Bence, Kiss Ákos, Kormos Márk, Lőrincz Miklós, Nyíri Dániel, Répási Richárd-csapatkapitány, Sárközi Csaba, Szívos Ákos, Szűcs Bogdán, Völgyi-Csík Ádám, Bódis Bence (1997) és Tavasz Péter (1997).

A hozott két miskolci, illetve a Nyíregyháza elleni siker révén a nyolcaddöntőbe jutottak Kovács Kornél edző "fiai". A bajnokság folytatásával kapcsolatban a következő célkitűzést fogalmazta meg a mester: "Remélem, hogy a nyolcba kerülésért mindenkivel egyenrangú ellenfélként, szoros mérkőzéseket tudunk majd vívni!"

Szurkoljunk mindannyian, hogy lesz folytatása ennek a fantasztikus menetelésnek, s immár a felnőttek mellett az ifjú tehetségek sikeréért is szoríthatunk!