Rossz napot fogtunk ki.

A JKSE kezdő ötösében három egykori ASE játékost is köszönthetett a paksi közönség. Medve három, Horti kettő, Hodges pedig egy évig viselte a piros-kék szerelést.

Két perc alatt két személyit gyűjtött össze Kámán Tamás, Völgyi Péter Cole-t küldte be helyette négyes posztra. Fokozatosan húzott el a vendéglátó, míg a Jászberényből - közel nyolc percig - csak Dawson ( 4 pont ) talált be a gyűrűbe.
A tizenkettedik percben Kovács triplája után 22 ponttal ment az ASE. Már cifrázták is a paksiak, Kovács Ákos labdáját Wilson zsákolta. Tizennégy perc után Hodges is betalált, 38-11 volt ekkor az állás. Nem sokat kellet várni ahhoz, hogy már harminc pont legyen a különbség, Cole zsákolásával 44-14-re módosult az eredmény. Ezután pályára lépett a hazaiaknál a fiatal Kovács Ádám, aki biztosan értékesítette két büntetőjét. A félidő végére Wehner és Fülöp találataival visszajött harmincon belülre a Jászberény. Az első húsz percben az ASE könyörtelenül kihasználta az újonc legkisebb hibáját is.

A harmadik felvonás feledhető játékot hozott, rengeteg hibával, pontatlan dobásokkal. Néhányszor a gyűrűt sem találták el a játékosok. Az összesen elért 21 pont hűen tükrözi a játék képét.
Az utolsó negyedben tiszta magyar ötöst küldött pályára Völgyi Péter. Kapaszkodott a vendég, Jones és Wehner pontjaival a 34. percben már 63-43-ra feljött a vendégcsapat. Völgyi Péter időt kért, és Williamset visszaküldte a pályára, amellett, hogy Kovács Ádám, Kerpel-Fronius Balázs, és Bus Iván is játék lehetőséget kapott. Másfél perccel a vége előtt történt egy sajnálatos sérülés, a labdáért folyó küzdelem során Dawson jobb kezén két ujj között szétrepedt a bőr, az orvos szerint kórházba kell vinni, összevarrni.

Atomerőmű SE - Jászberényi KSE 73-52 (24-9, 27-13, 10-11, 12-19)

ASE: WILLIAMS 12, D. WILSON 6, Vojvoda 6, Kámán 2, Tóth Á. 7 Csere: KÖRTÉLYESI 9/3, Kovács Ák. 3/3, Cole 10/3, MORGEN 14, Kerpel-Fronius 2, Kovács Ád. 2, Bus -

JKSE: Dawson. 6, Hodges. 13, Medve -, Horti 6, JONES 14 Csere: Wehner 10, Sormaz -, Fülöp 2, Antal 1

Völgyi Péter, az ASE edzője: Az első félidőben eldöntöttük a mérkőzést, a másodikban ritmustalanok voltunk, jobb lesz minél előbb elfelejteni. A célunkat, hogy nyerjünk, hogy mindenki nagyjából ugyanannyit játsszon, és ne sérüljön meg senki, teljesítettük.

Horváth Balázs, a JKSE edzője: Iszonyatosan rosszul kezdtünk, de egyébként is a papírforma érvényesült. Gratulálok a Paksnak, sok sikert kívánok nekik a nemzetközi mérkőzéshez.

Forrás: BB1 Kovács József