Nyíregyháza nyerte a keleti rangadót

Ma este fontos mérkőzést játszott Jászberény kosárlabda csapata, mégpedig az eddig 5 nyert meccsel rendelkező Nyíregyháza otthonában. Hatalmas küzdelem folyt a pályán és a rendes játékidő végén, döntetlent mutatott az eredményjelző. A meccs így a hosszabbításban dőlt el.

Austin kosarával a jászsági alakulat szerezte meg a vezetést, majd ezt egalizálták a házigazdák. A továbbiakban általában felváltva szereztek pontok a csapatok, így nem meglepő, hogy az első 10 perc, egypontos hazai vezetéssel zárult.

A második negyed szintén kiélezett csatát hozott, itt azonban már többször voltak eredményesek a házigazdák. Sikerült 6 ponttal is meglépniük, sőt később 10, majd 11 pontra növelték előnyüket. Ám Austin, Horti és Medve révén 33-29 –re csökkentettük a hátrányt. A hazaiak egyik legjobbja, Mohácsi Attila ismét betalált és újra nőtt az előnyük és a nagyszünetben hat pontos különbséget mutatott az eredményjelző tábla.

A második félidő ismét Austin kosárral kezdődött, majd fokozatosan csökkent a nyíregyháziak előnye, ami el is fogyott. Sőt az amerikai "vendégmunkásunk" Austin révén, a berényi gárda vette át a vezetést, de a 3. negyed végére 60-60 lett az eredmény.

A befejező játékrész szintén egyenlő erők küzdelmét hozta. Itt megcsillant az idegenbeli győzelem esélye is, hiszen 79-75- re is vezettek Borszékiék, de ismét fordított a házigazda. A végén aztán sírból hoztuk vissza a döntetlent, amikor legjobb játékosunkat, Hodgest hárompontos dobás közben faultolták aki, mindhárom büntetőjét bedobta!!

A rövid szünetben úgy látszik a hazai csapatnak sikerült jobban összeszednie magát. Persze ehhez szorosan hozzátartozik, hogy a nagy csatában már ekkorra kipontozódott: Horti (34. perc), Sormaz (37. perc), Dramjicsanin (39. perc) és majd később, Szögi Ádám is (45. perc).

A kezdés után először kettő majd egy-egy hárompontos hullott mindkét oldalon, de innentől kezdve már fokozatosan elhúzott a Kandics vezérelte hazai gárda. A hosszabbításban a nyírségi csapatból is kipontozódott ugyan négy játékos, de ennek ellenére Horváth Balázs „fiai” már nem tudták behozni a lemaradást és végül a hazai csapat nyerte a kosárlabda mérkőzést:

Marso-Vagép NYKK - Jászberényi KSE 112-106 (20-19, 21-16, 19-25, 27-27, 25-19)

Jászberény: Sormaz 3, HODGES 21/6, AUSTIN 33/6, Horti 8, Dramjicsanin 13/9 Csere: BORSZÉKI 15/12, Szögi 4, Medve 9/3, Kovács A. -, Helmeczi -

NYKK: FEKETE 16, Polyák 5, MOHÁCSI 27/9, KANDICS 30/12, Miskovics 9 Csere: LÁSZLÓ 13, SITKU 11/3, Siska 1, Nagy -

A BB1 -nek a két mester a következőket nyilatkozta:

Horváth Balázs: Horrorisztikus küzdelem volt. Megpróbáltunk visszajönni a hosszabbításban, de sajnos mind fizikailag, mind fejben elfáradtunk, valamint nem tudtuk ellensúlyozni Damjan Kandics dobóformáját.

Ferenczi Tamás: Ezt a mérkőzést sokkal hamarabb megnyerhettük volna. Már a rendes játékidőben tíz pont volt az előnyünk, de az ellenfelet dicséri, hogy az utolsó pillanatig küzdöttek. A hosszabbításban kiváló védekezésünknek és büntetőzésünknek köszönhetjük győzelmünket.

Szombaton ismét bajnoki meccset játszik a berényi gárda, amikor is Kaposvár lesz a JKSE vendége. A mérkőzés szokás szerint 18 órakor kezdődik.

Majd január 18.-án ismét Nyíregyháza következik a kupában, aminek a visszavágóját január 24.-én kedden, 18,30 kor kezdődően játsszák Jászberényben.