Mi vagyunk a Kaposvár mumusai?

Bizonyára sokan emlékeznek még rá, hogy a jászberényi kosárlabda csapat - a legmagasabb osztályban, mint újonc - Kaposváron játszotta első mérkőzését és nagy örömünkre győzelemmel a tarsolyukban érkeztek haza. Nos ennek a meccsnek a visszavágója volt ma este és ismét a JKSE játékosainak gratulálhattak a somogyi kosarasok.

A szurkolók jó hangulatának Horti Bálint adta meg a hangot első kosarával, majd négyre nőtt az előny. Persze azért a vendégek sem hagyták magukat, így 5 perc elteltével egál (9-9) volt az eredmény. Majd úgy tűnt ők nyerik az első etapot, ám a berényi csapat kapitánya, Borszéki Csaba egy hárompontossal gondoskodott róla, hogy ne így legyen, 16-14 .

A második negyed közepéig továbbra is kiegyenlített volt a találkozó, majd egy pillanat alatt beindult a berényi gépezet és 7 perc elteltével 10 pontos vezetésre tettek szert a fiúk. Majd a berényi gárda centere Dramijcsanin távoli kosarával 47-35 –ös állásnál kezdődött a nagyszünet.

Az első dupla kosár ismét (most már kirajzolódni látszott, hogy) a JKSE legjobbja Dramijcsanin nevéhez fűződött, majd később egy triplája is a kosárban landolt. A többiek is remekeltek, egy ragyogó csapatmunkát láthattunk, aminek eredményeként már 17 pont is volt a különbség, természetesen ide. Ám a vendégek főleg Raivio jóvoltából, egyre kisebbre faragták a különbséget, de azért maradt közte több mint 10 pont, 66-55.

A záró negyed aztán igen izgalmasra sikeredett. Először felváltva estek a kosarak, majd egyre jobban ránk ijesztettek a somogyiak. Sőt még Horti Bálint is borzolta az idegeinket, hiszen a 2. alakalommal ítéltek ellene technikai hibát a sípmesterek. Ezt a vendégek ki is használták és már csak négy pont volt az előnyünk! Szerencsére átestünk ezen a holtpontos is, és újra a „mi fiaink” percei következtek. Szögi Ádám pl. egy szenzációs mintegy 20-25 m-es átadását zsákolta be - ki más mint - Dramijcsanin. Ezzel rendesen felhangolva az amúgy sem csendes lelátót. Majd több labda ellopásnak és remek - néhol már trükkös - mozdulatoknak és az azt követő kosaraknak tapsolhatott a publikum. Ennek meg is lett a számszerű eredménye, hiszen 3 perccel a vége előtt visszatért a 10 pontos hazai előny, és a végén is ennyi lett a különbség:

Jászberényi KSE - Kaposvári KK 86-76 (16-14, 31-21, 19-20, 20-21)

Jászberényi KSE: Szögi 6, HODGES 13/3, AUSTIN 17/9, Horti 7, DRAMIJCSANIN 25/12 Csere: Medve 2, Fülöp 2, Sormaz 6/3, Helmeczi -, Borszéki 3/3, Wehner -

Kaposvári KK: Wilson 8, RAIVIO 23/9, Szoke 3/3, Lekli 10/6, Fey 16 Csere: Koma 2, Kovács 8/6, Kutasi 1, Kiss -

Ezt a találkozót is megnyerte tehát a berényi gárda, a kaposváriak tehát nem tudtak visszavágni az otthonukban elszenvedett vereségért. Lehet, hogy mi vagyunk a mumusai a kaposvári gárdának? Egyenlőre úgy néz ki igen. Pedig az utóbbi időben nem játszottak rosszul, sőt eléggé fel is zárkóztak a középmezőnyhöz.

A mérkőzés után a két edző a következőket nyilatkozta Szántai Tibornak:

Horváth Balázs: Gratulálok a csapatnak, nagyot küzdöttek a fiúk! Az eredmény talán kissé csalóka, mert a második negyedtől kezünkben tartottuk a mérkőzés irányítását, de hibáinkkal felhoztuk a vendégeket. Úgy tűnik, hogy a Kaposvár számunkra egy kedvező ellenfél, jól megy a játék ellenük.

Fekete Ádám: Gratulálok a Jászberénynek! Ma csak 10-11 percet kosárlabdáztunk, ami kevés volt.

A bajnoki meccsek egy ideig szünetelnek, viszont jönnek a kupa meccsek. Először Nyíregyházára mennek a fiúk, majd január 24. kedden 18,30 –as kezdettel lesz a vissza vágó Jászberényben.

Címlapfotó: Gémesi Balázs