Jobb volt az Albacomp

Bajnokesélyeshez méltó játékkal hozta a kötelezőt az újonc otthonában az Albacomp csapata, A fehérváriak végig vezetve győzték le a JKSE-t, melyben jól mutatkozott be az új amerikai idegenlégiós, Kejuan Johnson.

Az első két perc rohanása egyetlen vendégpontot hozott, melyet Chism szerzett, a folytatásban megnyugodtak a fehérvárai és míg a hazai dobások rendre célt tévesztettek a vendégek elhúztak 0-9-re. Horváth Balázs időkérése után rendezte sorait a hazai együttes és a negyed végére már csak egy ponttal nőtt a vendégek előnye. A második tíz percet is a vendégek kezdték jobban, smár 16 pont is volt a különbség a két együttes között (21-37). A negyed második felében, felváltva esetek a kosarak El-Amin a 18 percben már a 10. pontját szerezte. A játékrész hajrája a hazaiaké volt, akik elsősorban Johnson 10 pontjának köszönhetően csökkentették hátrányukat.

A nagy szünet után tovább erősítette magát a vendég gárda és fokozatosan növelte előnyét. Mind védekezésben, mind támadásban nagy volt a gyorsaságbeli különbség a két együttes játékosai között. A 28 percben volt először 20 pontnál nagyobb a különbség a két együttes között. Hollis és El-Amin vezetésével megállíthatatlanul robogott a fehérvári gyors. A jászságiak ahogy fáradtak egyre pontozatlanabbul dobtak, de a hazai szurkolók minden hazai kosarat nagy ovációval fogadtak. Az utolsó percben már csak az volt a kérdés, hogy 30 pontot belül marad ez az újonc együttes, s ez Borszéki utolsó perben dobott büntetőjével sikerült.

Jászberényi KSE – Albacomp Fehérvár 61-90 (15-25, 17-19, 16-27, 13-19)

JKSE: Johnson 12/6, Medve 2, Hodges 8, Horti 9, JONES 10 Cs.: Whner 5/3, Borszéki 3, Sormaz 6, Fülöp 6, Antal -.

Albacomp: Simon B. 5, EL-AMIN 23/15, HOLLIS 23, KELLER Á. 10 Chism 10 Cs.: Bódi 2, Hendlein 5/3, Madár 7/3, Supola 5.

Horváth Balázs, a Jászberény edzője: Az erőviszonyoknak megfelelő eredmény született. Az elmúlt héten nagyon sok gonddal küszködtünk alig tudtunk edzeni, ehhez képest egészen sokáig jól álltuk a sarat az Albacomp ellen. Amikor viszont egy kicsit sikerült faragni a hátrányból a fehérváriak erősítettek és magabiztossá tették a győzelmüket.

Braniszlav Dzunics, az Albacomp edzője: Keményen dolgoztunk a győzelemért, gratulálok az egész csapatnak. Mind védekezésben, mind támadásban azt nyújtották a játékosok, amit kértem és elvártam tőlük.

Forrás: BB1.hu