Így már nehéz lesz

Rég nem látott szurkolói hangerő mellett kezdődött a kosárlabda NB I A csoportjának kiesési rangadója, azaz a Jászberény – Zalaegerszeg kosárlabda mérkőzést. Ez rányomta bélyegét a parkettán lévő játékosokra is és hatalmas iramban kezdődött a találkozó.

A vendégek kezdtek ugyan jobban, de az első etap végére, - főleg Dramicanin tripláinak köszönhetően - a berényi alakulat hatpontos előnyét jelezte a falon lévő eredményjelző.

Ezt az előnyt azonban gyorsan leadták a fiúk. Egy perc elteltével már a vendégek vezettek. A 14. percben még döntetlenre hozták a meccset a berényi legények, de a továbbiakban a zalaiak akarata érvényesült, így a nagyszünet az Ő ötpontos előnyükkel kezdődött.

A harmadik negyed eleje, főleg Hodgesről szólt, aki három triplával hívta fel magára a figyelmet. Majd Horti és Medve is betalált és máris 59-59 –re állt a találkozó. A végén ismét Medve Máté volt eredményes és 67-66 –os állásnál kezdődhetett a mindent eldöntő utolsó 10 perc.

A befejező negyed elején ismét - a JKSE legjobbja – Daramicanin hozta lázba a hazai tábort, majd a nagy kedvvel játszó Medve Máté is kétszer süllyesztett hármast és máris meglógtak öt ponttal. Ám a vendégek sem adták fel és 5 perccel a vége előtt, minden kezdődhetett előröl, hiszen 78-78 –at mutatott az eredményjelző. Innentől kezdve azonban megremegtek a hazai kezek, pontatlanokká váltak a dobások. A zalaiak pedig vérszemet kaptak, kihasználták a jászsági alakulat megingását és - a hazai publikum bánatára, - megnyerték az első találkozót:

Jászberényi KSE - Zalakerámia ZTE KK 84-93 (25-19, 14-25, 28-22, 17-27)

JKSE: Hodges 15/9, Szögi 2, Austin 13/6, Horti 10, Dramicanin 25/12 Csere: Helmeczi -, Borszéki 3/3, Fülöp 3, Sormaz -, Medve 13/9.

ZTE: Kelley 20, Gáspár 15/9, Whitworth 13/9, Henderson 19/6 Tóth G. 19/9 Csere: Vertetics 5/3, Bödör -, Kinter 2.

Kipontozódott: Kinter (29.), Tóth G. (38.)

A berényi gárda a végére elfáradt, minden bizonnyal a nagy teher alatt. Így sajnos a vendégcsapat megérdemelten fogadta a gratulációt az őket elkísérő mintegy 120 szurkolótól. A kiírás szerint két nyert meccsig tart a párbaj, azaz lehet még javítani. Természetesen ehhez szerda estig nagyon sokat kell javulni a JKSE játékának. Az első összecsapást végignézve, így már nagyon nehéz lesz!

Fotó: Gémesi Balázs