Ez nem a mi esténk volt ….

Sajnos a jászberényi kosárlabda csapat nem tudta megismételni az elmúlt keddi teljesítményét, így nem született meglepetés Jászberényben, azaz az Atomerőmű játékosainak gratulálhattak a bajnoki meccs végén Horti Bálinték.

Pedig nem kezdődött rosszul, a szombat esti kosármeccs. A B közép pl. egy trombitával is erősített a hét eleje óta és nyilván ennek is köszönhető, hogy 5 perc elteltével több mint négy ponttal vezetett a JKSE. Ám – mint a végén kiderült – utoljára, hiszen a paksi gárda villámlábú játékosai szinte szétfutották a berényi gárdát, így 10 perc után, már 12 pontos előnnyel rendelkeztek.

A 2. negyedet Dramicsanin révén, a JKSE „nyitotta” de a vendégek erre többször is válaszoltak. A berényi fiúknak azért csak sikerült egy kicsit erősíteni és 31-35 –nél „elérték”, hogy a vendégedző időt kérjen. Viszont ebből mi jöttünk ki rosszabbul, hiszen az első 20 perc végén 40-53 –at mutatott az eredményjelző tábla.

A 2. félidő ugyan Austin triplájával indult, de Dramiacsinon és Hortin kívül nem volt igazán méltó társa, aki gyarapította volna a kosarak számát, így nem csoda, hogy továbbra is 10-12 pont különbség volt a két csapat között. A végét egy kicsit Horti Bálint büntetőkkel kiigazította de így is 7 pont hátránnyal (60-67) kezdődött a befejező 10 perc.

Az utolsó játékrészben is megpróbáltak a berényi edzők mindent – többször frissítették a pályán lévőket – de valahogy nem tudtak a fiúk felpörögni, pedig az akarattal ezúttal sem volt baj, csak a kosárra dobás nem ment, főleg a büntetőknél hibáztak sokat. A végén Austin a csapat legjobbja (fotón fehérben) háromszor is a gyűrűbe talált, de ez már csak az eredmény kozmetikázására volt elég, győzött megérdemelten az egységesebb vendégcsapat:

Jászberény KSE – Atomerőmű SE 78-94 (19-31, 21-22, 20-14, 18-27)

Jászberényi KSE: Hodges 13/3, AUSTIN 29/6, Medve 2, Horti 13, DRAMICSANIN 18 Csere: Szögi -, Helmeczi -, Sormaz 3/3, Fülöp -, Kovács -, Borszéki –

Atomerőmű SE: L. WILLIAMS 17, N. WILLIAMS 22/6, KÖRTÉLYESI 18/6, Morgen 7/3, TÓTH Á. 12 Csere: Hernold 4, Vojvoda 6, Kámán 5/3, Kovács 1,
Kovács 2, Kerpel-Fronius -

Sajnos ezúttal egyáltalán nem ment a berényi alakulatnak a játék. Szerencsére a kecskeméti kosarasok – igaz gigászi küzdelemben de - érvényesítették a papírformát Debrecenben, hiszen 78-76 -ra győztek. Így nem történt helycsere a táblázat végén.

Folytatás kedden Szolnokon a Magyar Kupában, szombaton pedig Székesfehérváron, természetesen ott már, bajnoki mérkőzésen.

Fotó: Gémesi Balázs