Papírforma eredmény kézilabdában

Túl jó házigazdának bizonyultak a kézilabdások, így a hajdúböszörményi csapat minden pontot hazavitt a vasárnap délutáni mérkőzésekről.

A bajnokság alapszakaszának utolsó hazai mérkőzésén a tabella ötödik helyéért harcban álló hajdúságiak érkeztek Jászberénybe. A vendégek már a mérkőzés elején igyekeztek elhúzni, de a 4-1-es vezetés után fel tudott állni a nevében még főiskolás csapat, és egyenlítettek a tizenkettedik percben.

Kovács NikolettKovács Nikolett11 hónap kihagyás után újra a csapat rendelkezésére állt Kovács Nikolett, aki ezúttal még csak a hétméteresek értékesítésében vállalt szerepet. A mutatott játék alapján rá a jövőben, nagy szüksége lesz Turcsányiné Pesti Edit gárdájának.

A lányok sok hibával játszottak, így az első félidő vége, illetve a második félidő eleje a vendégeké volt, és a nyolcgólos hátrányt már nem tudták ledolgozni.

A következő hétvégén vasárnap 17:30-kor Mátészalkán fejezik be a lányok a bajnokság alapszakaszát. A jelenleg negyedik ellenfél várhatóan készülni fog, hiszen egyik vereségüket éppen a mieinktől szenvedték el idegenben. Egyhetes szünet után a rájátszással folytatódik a női kézilabda NB II. Észak-Keleti csoportjának küzdelme. Jászberény várhatóan az alsó házban küzd a 6-10. hely valamelyikéért.

Jászberényi TF DSE – Hajdúböszörményi TE 23-30 (10-15)

JTF DSE: Besze – Komsa (7), Pénzes (1), Gregor, Kiss D.(2), Barna (4), Kovács L. (1)
Csere: Tóth A. (kapus), Kovács N. (5/5), Szőke (2), Sándor (1), Bathó, Volter
Edző: Turcsányiné Pesti Edit

Hétméteres: 7/5 ill. 10/7
Kiállítás: 12 ill. 4 perc
Piros lap: Kovács L. (3x2 perc)

Turcsányiné Pesti Edit: Amíg nem hisszük el, hogy be tudjuk lőni a helyzeteket, nehéz lesz meccset nyerni. A következő hétvégén sem mi leszünk az esélyesek, de ősszel már sikerült meglepetést okoznunk.

A felnőttek mérkőzése után 16 órakor, az ifjúsági csapatok is összemérték tudásukat. Sajnos itt sem termett babér a berényi hölgyeknek, hiszen:

Jászberényi TF DSE – Hajdúböszörményi TE 22-32

A fotókat: Gémesi Balázs készítette