Három gól, három pont

Megtört a jég, győzött a jászberényi labdarúgó csapat. Úgy látszik a huszonegy a fociban is nyerő, hiszen a 21. forduló (tavasszal a 6.) győzelmet hozott a berényi focistáknak. A „küllemben” volt egy kis különbség a múltheti meccshez képest, hiszen ezúttal a közönség nem zavarta túlzottan őket, hiszen a Fradi elleni 3-4 ezer néző helyett, mintegy 300 fő bíztatását kellett átvészelni, ami ezúttal sikerült:

VÁC – ÚJBUDA – Jászberényi SE 2-3 (1-0)

Víg Tibor fiai tehát ismét a „másik hazai” pályáján, azaz Vácott játszottak, de ezúttal az „igazi” hazai gárda ellen, a következő összeállításban:

Papp – VASZICSKU, Villányi, HEVESI-TÓTH, Gulyás (Csépe, 46.), BÁRKÁNYI, MÓCZÓ, LUKÁCSI, Hibó (Árpás, 90.), Hamar, Dányi (Kerekes, 58.).

A váci focisták nem igazán mutatkoztak túl udvarias vendéglátóknak, hiszen az első félidő közepén Rob mattolta a JSE kapusát, Papp Tamást. E mellett több helyzetük is volt, de szerencsére elpuskázták. Úgy látszik a szünetben Vígh Tibor utasításai hathatósak voltak, hiszen alig telt el egy perc a 2. játékrészből, amikor Vaszicsku fejelt a kapu jobb oldalába, ezzel 1-1-re alakította az állást. A berényi örömök azonban csak tíz percig tarthattak, mert Géczy cimbalomszögből a jobb alsó sarokba lőtt, 2-1.

Vaszicsku Zoltán (balra) ezúttal két góllal járult hozzá a sikerhez (Fotó: Pesti József)Vaszicsku Zoltán (balra) ezúttal két góllal járult hozzá a sikerhez (Fotó: Pesti József)

Ám volt tartása a jászsági alakulatnak ugyanis Vaszicsku kilépett a védők közül és a jobbösszekötő helyéről, 12 méterről kilőtte a hosszú sarkot, 2-2. Ezután a hazaiak csapatkapitánya melegebb éghajlatra küldte a játékvezetőt és asszisztensét, amiért viszont őt is melegebbre, vagyis a zuhanyzóba parancsolták. A 10 főre fogyatkozott hazai csapat megingását kihasználva, – a csereként beállt – Kerekes egyedül lépett ki a védők közül, és a jobb alsó sarokba helyezett, ezzel beállítva a 3-2-es jászberényi győzelmet.

Vígh Tibort a csapat edzőjét közvetlenül a mérkőzés után sikerült telefonon elérni, aki természetesen nagyon boldog volt és a következőképpen kommentálta a váci sikert:
- Az elmúlt hetekben sem játszottunk rosszul, de a vége mégis minimális vereség lett. Ma a jó játék mellett eredményesek is voltunk. A srácoknak a jó hozzá állása és lelkesedése ezúttal három pontot jelentett számunkra. A siker nagyságát jelzi, hogy azt az együttest sikerült legyőzni, amely az utóbbi négy mérkőzését zsinórba megnyerte. Remélem ez kellő önbizalmat ad csapatomnak és a következő hazai meccsen, – Pesterzsébet ellen – immár a berényi közönség előtt ismét győztesen hagyhatjuk el a játékteret.