Tovább robog a JKSE expressz

Az NB I/B-s felnőtt férfi kosárlabda-bajnokság 1-8. helyéért folyó rájátszás második fordulójában a listavezető JKSE csapata az MKB Euroleasing Fehérvár KC együttesét fogadta. A pénteken este a Bercsényi úti játékcsarnokban lejátszott találkozón Horváth Balázs fiai egy közönség szórakoztató, látványos találkozón gyűjtötték be újabb győzelmüket.

Minden előjel a mieink győzelmét vetítette elő a fehérváriak elleni találkozón. Egyrészt, a több mint kétéves hazai veretlenség, másrészt pedig az, hogy a vendégek meglehetősen tartalékos csapattal érkezetek Jászberénybe. A vendégek mestere – az egykori nagyszerű kosaras – Góbi Henrik öt játékosára sem számíthatott ezen az összecsapáson. A három kettős igazolással rendelkező albacompos fiatal nem utazhatott el Jászberénybe, mert az NB I-es fehérvári csapat ezen a napon negyeddöntő mérkőzést vívott hazai pályán a Falco-Szova KC ellen. Az Albacomp győzött és 2-1-re vezet a párharcban. A mieinknél viszont mindenki a fedélzeten volt, azaz Horváth Balázs a legjobbjait tudta harcba küldeni.

nnepélyes labda feldobás (Fotó: Szalai György)nnepélyes labda feldobás (Fotó: Szalai György)A játék mellett a találkozó „körítésére” is gondoltak a JKSE vezetői. A mérkőzés kezdte előtt, valamint a negyedek közötti szünetben és a nagyszünetben is a Valentine Tánciskola ASD show-tánccsoportja (felkészítő: Bálint Éva Linda) szórakoztatta a nagyérdeműt. A csapat vezetőit és játékosait az is jó érzéssel tölthette el, már a játék megkezdését jelző sípszó előtt, hogy felhívásuk – Mindenki fehérbe! – nyitott fülekre talált, hiszen a lelátó a JKSE-nek drukkoló szurkolóktól fehérlett. Ezzel pedig még nem volt vége a látványosságoknak. A találkozó ugyanis ünnepélyes labdafeldobással kezdődött, melyet Sárközi Tímea, a Fogódzkodó Egyesület tagja és Mizseiné Erki Teréz, az Olajág Mozgássérült Egyesület elnökhelyettese végzett el. A kétméteres óriások között „elveszett” a két hölgy, de feladatukat sikeresen megoldották, s ezért nagy tapsot is kaptak. Ezzel egyébként a JKSE csatlakozott a népszerű tv-s személyiség, Vujity Tvrtko azon nemes kezdeményezéséhez, miszerint a sporton keresztül is szeretné segíteni a fogyatékkal élőket, hogy a társadalom jobban elfogadja és támogassa őket. Ezek után pedig kezdődhetett a mérkőzés.

Jászberényi KSE – MKB Euroleasing Fehérvár KC 106-72 (30-15, 22-27, 31-18, 23-12)

Vezette: Szakáll István dr., Bogárdi János, Józsa András

A JKSE pontszerzői: Kovács Attila 19/6, Szögi Ádám 15/3, Surmann Péter 15, Horváth Csaba 14, Likár Péter 12/6, Wehner Zoltán 12, Surmann Gábor 8, Godena Ferenc 6, Visnyei Márton 5/3

Az eredmény alakulása:

1. negyed: 6-2, 15-4, 20-8, 27-13, 30-15
2. negyed: 36-28, 38-32, 48-37, 49-39, 52-42
3. negyed: 56-50, 62-53, 68-53, 80-58, 83-60
4. negyed: 86-62, 93-64, 95-66, 101-70, 106-72

A találkozó első tíz perce papírforma eredménnyel zárult. A JKSE játékosai nagyon összeszedetten, Szögi Ádám (Fotó: Szalai György)Szögi Ádám (Fotó: Szalai György)koncentráltan játszottak, s védekezésben és támadásban is ellenfelük fölé kerekedtek. A játékvezetői hármas felfogása viszont igencsak zavarta a fiúkat, s a szurkolók sem értettek mindenben egyet a sípmesterekkel. Az eredményt azonban ez nem befolyásolta, s a mieink folyamatosan húztak el ellenfelüktől. A negyed csattanós zárása volt Likár Péter kosara, aki 16 másodperccel a játékrész vége előtt lépett pályára, s szinte a dudaszó pillanatában szórt egy hármast a vendégek kosarába.

A szurkolók a második negyedben is hasonló teljesítményben reménykedtek, ám ebben a játékrészben kicsit lazult Kovács Attiláék figyelme, s ezt a fehérváriak azonnal ki is használták. Különösen Gorski volt elemében, aki 25 pontig jutott a félidő végére. Szerencsére a pontszerzésben nem igazán akadt társa, s így maradt a JKSE vezetés. Igaz, a vendégek többször is 10 pont alá csökkentették hátrányukat, ám ismét jött a negyed utolsó másodperce. Ezúttal Szögi Ádámra nem figyeltek eléggé, s ő egy triplával büntette a fehérváriakat. A félidőben 10 pontos volt a mieink előnye, s az volt a kérdés, hogy a meglehetősen nagy iramot meddig bírják a fehérváriak.

A nagyszünet után gyorsan kiderült, hogy már nem sokáig. A játékrész elején ugyan Rapali tripláinak köszönhetően felzárkózott 56-50-re a vendég gárda, ám ezzel el is lőtte puskaporát a fehérvári együttes. A folytatásban az történt a pályán, amit Horváth Csabáék akartak. Egymás után születtek a látványos hazai kosarak, s a publikum már a negyed végén győztesként ünnepelte csapatát. Arról pedig, hogy az utolsó másodpercben ismét szülessen egy jászberényi hármas, ezúttal Kovács Attila gondoskodott. A negyed végére 23 pontra nőtt a két együttes között a különbség, azaz eldőlt a két bajnoki pont sorsa.

Visnyei Márton (Fotó: Szalai György)Visnyei Márton (Fotó: Szalai György)A záró 10 percben még 11 pontot vert ellenfelére a JKSE, s ebben a negyedben már a fiatalok is szerepet kaptak. Visnyei Marci például a találkozó utolsó 2 percben volt a pályán, s egy triplával, valamint egy duplával szolgálta meg, hogy Horváth Balázs „csatába” küldte. A fehérváriak ugyan ekkor is becsülettel küzdöttek, de ebben az összeállításban nem volt esélyük arra, hogy szorosabb eredményt érjenek el. Vélhetően teljes csapattal sem lett volna esélye a vendégeknek a sikerre, hiszen a JKSE játékosai ezúttal is nagyszerűen teljesítettek. Látványos, közönség szórakoztató találkozó volt, melynek végén a szurkolók felállva, vastapssal köszönték meg kedvenceik teljesítményét. A lelátóról már az is elhangzott: „Bajnokcsapat!” Erre, hogy ez bekövetkezzen, ugyan még várni kell, de a legjobb úton halad efelé a gárda.

Kikapott a B-Beton Bonyhád KSE

A pénteki játéknapon két további mérkőzést is rendeztek. Ahogy azt reméltük, a Budapesti Honvéd tehetséges fiataljai alaposan megtréfálták a bonyhádiakat. A fővárosi győzelem azt jelenti, hogy hat fordulóval a bajnokság vége előtt a mieink legnagyobb ellenlábasának számító B-BETON hátránya már négy győzelemnyi a JKSE mögött.

Az egriek papírforma győzelmet arattak a soproniak ellen, s ezzel továbbra is harcban állnak a második-harmadik hely megszerzéséért.

A forduló negyedik mérkőzését szombaton játssza a Veszprémi Egyetem Hódmezővásárhelyen. Várhatóan a vendégek nyerik ezt a találkozót, s akkor ők három győzelemnyire követik a tabellán a JKSE-t. A következő játéknapon pedig éppen a mieinket fogadják, azaz nagy rangadó lesz Veszprémben. Amennyiben pedig Horváth Balázs és csapata Veszprémből is győzelemmel tér haza, akkor a B-Beton Bonyhád KSE elleni hazai találkozó akár bajnokavató is lehet. Persze nem érdemes ilyen messzire előreszaladni, hiszen addig még van dolga a fiúknak. Előbb Veszprémben kell helytállni, s azután jöhetnek a bonyhádiak.