Ezúttal Szandaszőlősön remekeltek ifjú sakkozóink…

Hatodik alkalommal rendezték a Szanda Kupa Gyermek és Ifjúsági Sakkversenyt, a Szolnokhoz tartozó Szandaszőlősön, szombaton, azaz december 12.-én. A jászberényi sakk utánpótlás ezúttal is kitűnően szerepelt, hiszen a hét fordulós, 2 X 15 perc gondolkodási idővel lebonyolított tornán: három első helyet és további értékes helyezéseket értek el a berényi fiatalok.

Sinka István elmondása szerint, a jászberényi utánpótlás sakkozói közül, külön kell dicsérni Pesti Petronellát, aki sokadik ez évi versenyét nyerte meg. Továbbá kiemelkedett korcsoportja mezőnyéből Német Gábor és Csatári Dominik is, akik a II. korcsoportban az első két helyet hozták el úgy, hogy veretlenek maradtak, egymás ellen pedig döntetlenül végeztek. Dicséretükre legyen mondva, hogy az utolsó percig kiélezett partit játszottak az egymás elleni un. ki-ki meccsen.

A versenyen az egyéni eredményekből csapatversenyt is hirdettek. Ezt hatalmas fölénnyel Jászberény nyerte meg:
1. Jászberény 31 pont,
2. Orosháza 19 pont,
3. Szolnok-Szandaszőlős 9.5 pont.

Természetesen a berényi utánpótlás vehette át, a csapat győzelemért járó vándorserleget is.