Vereség a Viharsarokban

Lejátszotta idei 2. mérkőzését Jászberény amerikai focicsapata. Ezúttal idegenbe, azaz Békés megyébe utaztak a fiúk Húsvét vasárnapján. Nem csak a viharsarki gárdával, hanem a viharos széllel és a hideggel is meg kellett küzdeni a jászsági legénységnek. E „három” ellenféllel már nem bírtak, így a mérkőzés után, ők gratulálhattak a vendéglátóknak.

Két „elkeseredett” gárda nézett egymással farkasszemet a kirúgás pillanatában, hiszen az első mérkőzést a Békéscsaba Raptors is elvesztette.

Az első félidőben a Wolverines ott folytatta, ahol a Szolnok ellen abbahagyta, a védelem remekül helyt állt, míg a támadások rendre elakadtak. A hazaiak az első negyedben 3 passz kísérletből TD-t értek, el majd az extra is bement, így 7-0 volt a virtuális kijelzőn. A második negyedben szintén csak a Raptorok értek el pontot, ahol az extra ismét sikeres volt. Így 14-0-ás hazai vezetéssel mentek félidőre a csapatok.

A félidőben történt megbeszélésnek meglett az eredménye. A rozsomákok újult erővel jöttek ki az öltözőből, mellyel meg is tudták lepni az ellenfelet. A harmadik negyedben a védelem az eddigieknél is többet hozott, így kb 40 yarddal nyomták hátra az ellenfél offensét, amiből Safety-t értek ami, ami 2 pontot jelentett. Az eredmény ezzel 14-2-re módosult. Ezután a támadósor a félpályáról indulva, Kolompár Dávid utolsó 5 yardos futásával végül TD-t ért el. Az extra pontot Farkas Gyula értékesítette. 4 pontra csökkent így a különbség.

A 4. negyedben a Békéscsaba se támadásba, se védekezésben nem nyújtott maradandót, viszont a jászberényi fiúknak se sikerült több pontot elérni, igaz a támadó játék már jobban ment, mint az első félidőben.

Összességében a második félidőben mutatott jászberényi játék, bizakodásra adhat okot. Ha ezt a formát átmentik a következő mérkőzésekre, akkor sikerülhet győzelmet, akár győzelmeket is begyűjteni, és talán a rájátszás is sikerül.