Zaklatott idény kezdet… vereséget szenvedett a Jászberényi RK női röplabda csapata az idény nyitón

Nagy várakozás előzte meg a tavalyi sikeresnek mondható idény után a jászberényi röplabdás lányok idei első hazai bemutatkozását. Az ellenfél az UTE volt, akivel ez elmúlt idényben két késhegyre menő – és feszültségektől sem mentes - mérkőzést játszott a csapat. Különös hangulatot kapott a mérkőzés annak köszönhetően, hogy ez volt a berényi lányoknak az első hazai tévés mérkőzésük. A találkozót az M4 sport csatorna élőben közvetítette.

Nagy lendülettel kezdett a JRK, azonnal magához is ragadta a kezdeményezést, míg a vendégek mintha egy kicsit megilletődtek volna a szép számú közönségtől és magától a közvetítéstől. De ez nem vezetett komoly különbség kialakulásához, az első technikai időt 3 pontos hazai előnynél érték el a csapatok. A folytatásban kicsit tovább erősödött a berényi nyomás, így a különbség már öt pontra duzzadt, amiből négy meg is maradt a második technikai időig. Ekkor 16 : 12 állt az eredmény jelzőn. Mivel a folytatásban sem változott a helyzet, jött egy UTE időkérés és azt követően három vendég pont. Máris szorosabbá vált a mérkőzés. A 2 -3 pontos hazai előny kitartott a hajráig, akkor azonban egy hiba következtében egy pontra zárkózott az Újpest. A végjáték nagyon izgalmasan alakult, hiszen a vendéglátók csak a negyedik játszmalabdájukat tudták értékesíteni (27 : 25).

A második szett két gyors újpesti ponttal indul, majd úgy folytatódott, mit ez első felvonás eleje. A vendéglátók 2 - 3 pontos előnyre tettek szert, amit egy ideig sikerült tartaniuk. A fővárosiak a 14. pontnál egyenlítettek és a következőnél már náluk volt az előny. Ekkor nem sokan gondolták a berényi szurkolók közül, hogy a kezdeményezés már nem is kerül vissza többet ezen az estén kedvenceikhez. Az egyre elbizonytalanodó nyitás fogadásra nem tudtak erőteljes támadásokat építeni a hazaiak, miközben ellenfelük szépen fokozatosa stabilizálta a játékának minden elemét. Ennek következtében fokozatosan elhúzva biztosan nyerték a második játszmát és egyenlítettek (19 : 25).

A termet megtöltő nézők a maroknyi vendég szimpatizáns kivételéve meg volt győződve, hogy ez csak pillanatnyi megingás volt a berényi lányok részéről. Nos nem így történt. A nyitás fogadás gyakorlatilag megszűnt a vendéglátók oldalán, vagy nem is ment pályára a labda, vagy megoldhatatlan feladat elé állította a feladójukat. Mire felocsúdtak már az első technikai időnél járt a mérkőzés és csupán három pont állt a JRK neve mellett. A folytatás sem hozott változást, ha csak azt nem, hogy a kezdeti bénultság kezdett átfordulni kétségbe esett erőlködésbe. Nem csoda, hogy a második technikai időig is mindösszesen újabb négy pontot sikerült a Jászberény gárdájának begyűjteni. Ekkor már felderengett a szurkolótáborban, hogy ebből nagyon kellemetlen szezonnyitó is kialakultak. Eközben a másik oldalon az UTE fegyelmezett játékát végérvényesen stabilizálta, feljavuló védekezésének és sánc munkájának köszönhetően - bár ekkor már nem beszélhettünk a berényi oldalon igazi támadó játékról - nagyon magabiztosan húzták be a harmadik játszmát (15 : 25) és ezzel megfordították a mérkőzés állását.

A lelkes berényi közönség azonban nem adta fel és tovább biztatta kedvenceit. Legnagyobb szívfájdalmukra ez a felvonás szinte pontos mása volt az előző szettnek, hiába próbálkozott Deme Gábor edző két időkéréssel is felrázni csapatát. Gyakorlatilag percek alatt befejezték a vendégek a szettet (16 : 25) és ezzel a mérkőzést is megnyerték.

Jászberényi RE - UTE 1 : 3 (25; -19; -15; -16)

Ezen az estén kétség sem férhetett ahhoz, hogy melyik csapat volt jobb, hiszen a játék minden
elemében felülkerekedett az UTE a jászberényi csapatnak, ahol ezúttal nem volt senki, aki belülről össze tudta volna szedni a társaságot. Míg a másik oldalon mindenki tette a dolgát, pontosan, koncentráltan. Ami biztos nem ilyen idénynyitóról álmodtunk Jászberényben. Szerencsére egy ilyen vereség, még ha nagyon fájó is, főleg a mutatott játék miatt, így a szezon elején még remélhetőleg nem okozhat maradandó károkat a csapatban. Még jó, hogy a következő mérkőzésen az újonc Kecskeméti Röpke SE csapatát fogadják hazai pályán. Tehát gyorsan jön a javítás lehetősége.

Hosszabb idő után most ismételten Gémesi Balázs barátommal fotózhattam együtt. A "termés" erről a kétség kívül zaklatott mérkőzésről a galériában található... Katt' a fotókra.