Verejtékkel írt továbbjutás… Legjobb négy között a Jászberényi RK a női első osztályú röplabda bajnokságban

Az első kínkeservesen 3 : 2-re megnyert hazai mérkőzéssel és az ugyan csak nem szívderítő 3 : 0-s vereséggel a háta mögött várta a jászberényi csapat a páros mérkőzést eldöntő harmadik összecsapást. A szurkolók természetesen reménykedtek és biztos hazai sikert jósoltak. Azonban a két mérkőzésen mutatott játék sokkal nagyobb izgalmakat ígért és bizony magában hordozta, hogy felborul a papírforma. Ez pedig a MTK Budapest csapatának sikerét jelentette volna. Nem csoda, hogy a szép számú hazai közönség mellett ezúttal többen kísérték el a fővárosi csapatot is. Ami biztos, hogy izgalomban ezúttal sem volt hiány.

A játék képe az első játszmában nagyon hasonlított az első összecsapáshoz, annak első perceitől eltekintve. Az MTK magabiztosan kezdett és ismét remek sáncokkal valamint jó mezőny munkával hiúsította meg a hazaiak támadásait. A mi még inkább elbizonytalanította a berényi drukkereket, hogy tették mindezt felszabadultan energikusan, míg a másik oldalon inkább a görcsösség volt fellelhető az arcokon. Az eredmény folyamatosan gyarapodó MTK előny, amit még a hazai időkérés sem tudott megtörni, így a második technikai időnél, már öt ponttal vezettek a vendégek. Jó néhányan érezhették a hazai oldalon, hogy kezdenek sokasodni a felhők a kedvenceik feje felett. Ekkor azonban Deme Gábor cserékre szánta el magát és ezzel egy kicsit faragott a hátrányból csapata. Természetesen azonnal jött Hollósy László válasza is egy időkérés formájában, ami viszont ezúttal nem hozott változást, így 17 - 17-es állásnál minden kezdődhetett újra. A folytatás már a JRK akarata szerint alakult, bár minden egyes ponttért keményen meg kellett küzdeni mindkét csapatnak. A végjátékra két-három pontos előnnyel fordult a Jászberény, amit sikerült is végi megtartania így megnyerte az első szettet. (25 : 25).

A folytatásban továbbra is a berényieknél volt a kezdeményezés, míg ellenfelük nagyon keményen küzdött, de megtörni látszott egy kicsit az összhang a védekezésben és már a nyitások fogadása is vesztett a magabiztosságából, ami magával hozta a pontatlan támadás befejezéseket. Az első pihenőre két pontos jászberényi előnnyel vonultak a csapatok, de úgy látszik nem sikerült megfelelően rendezni a sorokat az MTK-nál ezért a következő bekapott pont után azonnal kikérték az első idejüket. Ez, ha nem is azonnal de meghozta a várt eredményt és elkezdődött a felzárkózás. Ezt viszont a berényiek edzője nem hagyta annyiban, hiszen azonnal ő is az időkérés eszközéhez nyúlt. Aminek következtében újra növekedni kezdett csapatának előnye. 17 : 11-es állásnál a vendégeknél egy általuk vitatott bírói ítélet nyomán „elszakadt a cérna”. Ezután már nem csak a játék volt számukra központban, hanem a vélt vagy valós játékvezetői tévedések is mélyebb nyomot hagytak bennük, amit nem sikerült edzőjüknek sem feldolgozni és ez tovább növelte a játékosokban a feszültséget. Talán itt lehetett először látni, hogy a vendégeknél megjelent a tét. Ezt már nem egy kevésbé esélyes csapat megnyerhető, meccsének élték meg, hanem felmerült a továbbjutás elvesztésének a lehetősége, ami ugye egészen más terheket rak a játékosokra. Innentől kezdve, viszont a második szettben csak a különbség nagysága volt a kérdés, a győztes kiléte már nem, így a Jászberényi RK a második játszmát is megnyerte (25 : 13).

A harmadik szett úgy indult, hogy simán érvényesti a papírformát a vendéglátó, hiszen gyorsan masszív előnyt alakított ki. Ekkor azonban ismét megremegett a kezük, ami a sorozatos nyitás fogadási hibákat jelentett és máris a fővárosiaknál volt az előny. Ebben a periódusban úgy tűnt, hogy túljutottak a vendégek a krízisen s ezt a 6 : 1-es szériájuk is alátámasztani látszott. Rövid időn belül a hazaiak edzője Deme Gábor kikérte második idejét, még mielőtt a csapata ismét méretes gödröt nem ásott volna magának. Ennek meg is lett a hozadéka, hiszen a két pontos hátrányt a második technikai időre három pontos előnyre fordították, annak ellenére, hogy az MTK trénere Hollósy László azonnal válaszolt kollégája lépésére. Innen viszont a hazaiak folyamatos és egyre határozottabb játékukkal fokozatosan felőrölték fiatal ellenfelük ellenállását és végül a harmadik játszmát is komoly különbséggel nyerve (25 : 16) eldöntötték a továbbjutás sorsát. Ezt pedig érthető módon meglehetősen nehezen viselték a vendég oldalon, ami nem is meglepő, hiszen a páros mérkőzésben nagyon sokáig benne volt számukra a nagy siker lehetősége.

Mindent összevetve remek összecsapást hozott ez a párosítás a legjobb négy közé jutásért, ahol végül is a nagyobb játéktudás és a tapasztalat a Jászberényi RK sikerét hozta. Ezzel beigazolódott a papírforma. Azt viszont mindenképpen hangsúlyozni kell, hogy ez a három meccs közel sem volt ilyen sima, hiszen az MTK remek, jó adottságú fiataljai komoly erőt mutattak, nem mellesleg egy kivétellel magyar játékosok. Nem szükséges hozzá különösebb jós tehetség, hogy amennyiben jövőre is sikerül egyben tartani ezt a csapatot, akkor sok borsot fognak törni mindenkori ellenfeleik orra alá. Hazai oldalon pedig ismét sikerült újra felépíteni magát a már időnként atomjaira hulló csapatnak. És még egy fontos dolog, hogy ezen a mérkőzésen nem csak a pályán folyt nagy küzdelem, hanem az edzők között is, hiszen míg egyik oldalon a nem várt sikerért, a másikon az „elvárt” győzelemért tettek meg mindent, amit a játéktéren kívül meg lehet tenni.

Jászberényi Röplabda Klub – MTK Budapest: 3:0 (23, 13, 16).

Edzői nyilatkozatok:

Deme Gábor (JRK): “Egy nagyon jól felkészített, nagyon jó csapat ellen játszottunk. Az első két meccsen nem játszottunk jól. Az elsőben nagy nehezen győztünk, a másodikban ki is kaptunk. Ma, mint CSAPAT – nagybetűvel – le tudta hozni ezt a mérkőzést és azt gondolom, helyenként már élvezhetően, jól játszottunk. A tervünket duplán teljesítettük túl, a cél az, hogy örömmel játsszunk a következő meccseken és bármi kisülhet belőle.”

Hollósy László (MTK): “Úgy éreztem, hogy a Jászberény az elején ideges volt. Vezettünk 16-11-re, onnantól be kellett volna húzni azt a játszmát és akkor nyilván még idegesebb lett volna a Jászberény. Az eredmény és a végén mutatott játék alapján megérdemelten nyert a Jászberény, de nagyon egyoldalú játékvezetői felfogással vezették ezt a mérkőzést.”
(Budai Levente - Jászberényi RK

A folytatásban a Jászberényi RK az éllovas és címvédő Békéscsabával találkozik először idegenben, majd április 1-én hazai pályán. Ezúttal változnak a szerepek, hiszen most a Jászberény lesz az aki meglepetést okozhat, mert a papírforma mindenképpen a jelenlegi legjobb magyar csapat mellett szól. Addig is a képre kattintva látható a galériában ennek a remek mérkőzésnek a képriportja.