Van képem hozzá… Ismét hozták a kötelezőt a röplabdás lányok.

A röplabda jászberényi kedvelői nem igen vártak a szombat esti kosárlabda meccshez fogható izgalmakat a lányaink következő hazai meccsétől. Azt azért el kell mondani, hogy a vendégek, bár igazi nehéz tüzéreik nincsenek – egy többnyire juniorokból álló csapatnak honnan is lennének – de elveszett labdát nem ismerő felszabadultan játszó csapat hírében álltak.

Az első játszma mindjárt be is bizonyította a fenti állítást, hiszen húsz pontig nem hogy ragadtak a házigazdákra, de a vezetésről is csak nehezen akartak lemondani a hajdúságiak. Végül is azért a jelentősebb játékerő csak felülkerekedett, de azért a 25:22-es eredmény magáért beszél.

A második szett valamivel könnyebben indult, azonban elég volt egy-egy kis megingás és a a vendégek azonnal erőre kaptak. Igaz, hogy a játszma kimenetelét nem tudták érdemben befolyásolni, de azért ezúttal sem adták olcsón a bőrüket. Sőt kifejezetten kemény labdamenetekre késztették a jóval esélyesebb vendéglátókat. Azért a végeredmény csak masszív berényi fölényt mutatott. (25:18)

A harmadik játszmát csak formalitásként kezelte a helyi szurkoló tábor, azonban néhány vendég nyitás rontástól eltekintve ezúttal is meg kellett dolgozni a pontokért. Azért a végeredmény a hazai várakozásokat igazolta. (25:16)

A biztos győzelem tudatában készülhetünk az utolsó idegenbeli meccsünkre az Eger ellen. Utána már csak a döntő van hátra, ami május elején kerül lebonyolításra és mivel a második mérkőzés hazai pályán lesz, remélhetőleg a bajnok avatásra is népes hazai publikum előtt kerülhet sor.
Addig is egy tucatnyi kép a mai mérkőzésről a galériában – katt a fotók egyikére!