Van képem hozzá… Egy fergeteges röplabda meccs négy felvonásban

Péntek este a Női Röplada NB I. felső házi rájátszásában második alkalommal feszült egymásnak a Jászberényi RK és a TEVA Gödöllői RC csapata. Az első mérkőzést hazai pályán az alapszakasz második gödöllőiek nyerték. Azért a híradásokból az is kiderült, hogy, nem adták könnyen a bőrüket a berényi lányok, hiszen mindhárom játszmában megkeserítették ellenfelük életét. Ezek után volt alap a bizakodásra, annak ellenére, hogy gondjaik nem csökkentek.

Villám rajtot vett a vendéglátó, amikor a nyolcadik pontjukat szerezték, megérett a vendég időkérés. Ennek eredményeként pillanatok alatt kiegyenlítődött az állás, amire egy újabb jászberényi attak volt a válasz. A technikai időnél 16 – 14-es állást jegyezhettünk. Innen egyre izgalmasabb lett a küzdelem. Hamarosan a mérkőzésen először a vendégeknél volt az előny… a válasz egy újabb 5 – 2-es hazai etap volt, ennek ellenére az első játszmalabda a gödöllői lányok kezében volt, de csak a negyedik próbálkozásra sikerült lezárniuk a szettet. (26 – 28)

Ekkor már mindenki biztos volt benne, hogy parádés folytatás következik és a látottak tovább fokozták a szurkolók optimizmusát, hiszen csapatunk elképesztően küzdött. A folytatás szinte lemásolta az első játszmát. A különbség csak annyi volt, hogy Horváth Andrásnak a vendégek edzőjének csak másodjára sikerült felrázni tanítványait. Amikor két pontra megközelítették a vendéglátókat egy őrült üldözőverseny vette kezdetét. Egy kis gödöllői felzárkózás, válaszként újabb berényi pontok. 19 – 19-es állásnál egy pillanatra meginoghatott a hazai publikum, mert az előző szett is hasonlóan alakult. Szerencsére a pályán nem fogyott a berényi lányok önbizalma így ők élhettek a szettlabda kínálta lehetőséggel és ki sem engedték azt a kezükből. (25 – 23)

Ekkor már egy órája folyt a küzdelem, de hol volt még a vége… A remek játszma kezdés folytatódott, sőt ezúttal a TEVA nem tudta megtörni a JRK lendületét, így a technikai időt masszív hat pontos előnnyel érte el a hazai csapat. A vendégek viszont nem adták fel és egyre javuló mezőnymunkájuknak köszönhetően a hajrára ismét csak egy pont volt a két csapat közötti különbség… az újabb berényi pont után mintha egy kicsit elbizonytalanodtak volna a hazai kedvencek, ami elég volt a Magyar Kupa ezüstérmesének, hogy fordítson és megszerezze ismét a vezetést. (24 – 26).

Akár egy kicsit el is szomorodhatott volna a hazai közönség, hiszen az előző játszmában nem sikerült megtartani a komoly előnyüket. Na de erre nem volt idő, mert a negyedik felvonásban a gödöllőiek ragadták magukhoz a kezdeményezést és ezúttal Deme Gábor a JRK edzője volt, akinek az ellenfél nyolcadik pontjánál bele kellett nyúlnia a meccsbe. Ahogy kollégája, ő is sikerrel járt, mert 12 – 12-nél már beérték a vendégeket. Innentől kezdve valóban hol az egyik, hol pedig a másik térfélen volt az előny. Talán az lehetett egy apró baljós jel, hogy amikor a hazai csapat növelhette volna előnyét, akkor az ő ütéseik voltak hajszállal hosszúak, vagy a vendégeké volt ugyanannyival belül. Természetesen fej-fej mellet fordult a két csapat a hajrára. Itt azonban ismét a papírforma érvényesült és a TEVA gödöllői RC ezúttal kihasználta első lehetőségét és befejezte a játszmát (22 – 25) és ezzel megnyerte a mérkőzést.

Ha valaki csak a játszmák végeredményét nézi, akkor is látja, hogy micsoda mérkőzés volt. A két csapat között a negyedik játszma végén a különbség összesen öt pont volt – legkevesebb négy pont különbség kell a 3 – 1-es győzelemhez! Azt gondolom ez a tény mindent elmond a izgalmakról. A gödöllőiek minden bizonnyal nagyon rákészültek erre az estére, mert ezúttal nem lehetett túl sok esélyt adni a hazai csapatnak, hiszen az ilyen lendülettel, akarással minden bizonnyal legyűrte volna őket. De maradjunk abban, hogy most a papírforma érvényesült, akkor is, ha rászolgált volna a jászberényi együttes is a győzelemre. Minden esetre teljes mértékben meghálálta ezzel a mérkőzéssel szurkolóik buzdítását, akik lelkesedésben ugyancsak remekül teljesítettek.

Folytatás az 5 – 8. helyért egy másik élcsapat a Nyíregyháza ellen – igaz ez annak ellenére, hogy az idei szezonjuk nem volt olyan sikeres -. Az mérkőzések időpontja még nem ismert, csak az, hogy az első mérkőzés Nyíregyházán lesz.

Jászberényi RK - TEVA Gödöllői RC: 1 : 3 (-26; 23; -24; -22)