Női röplabda NB I. – A rájátszás második körében is elvérzett a JRK

A rájátszás második körében a Jászberényi RK csapata a FATUM - Nyísulival került szembe, hogy kiharcolja az ötödik hely megszerzésének a lehetőségét. Az első mérkőzést idegenben sajnos 3 : 0-ra elvesztették, de a három szoros játszma ellenére Deme Gábor edző - nyilatkozatából ítélve - nem tűnt elégedettnek. Ebből arra lehetett következtetni, hogy hazai pályán meg van az esély a győzelemre. Annál is inkább, mert a szurkolókban még elevenen élt a TEVA Gödöllői RC elleni fantasztikus mérkőzés.

Sajnos az első játszma nem így indult, hiszen 6 : 12 állásnál már a második hazai időkérésre került sor. Innen nagy előfeszítések árán lépésről-lépésre dolgozta le hátrányát a berényi csapat és 20 : 20-szal fordultak a hajrára. Azonban – idén már sokadszor belehibáztak a szettnek ebbe a szakaszába és a vendégek kihasználták a megingást, ezzel 22 : 25-re nyerték a nyitó játszmát.

A következő felvonás leginkább az előző játszma középső részéhez hasonlított, azonban itt nem jöttek a hibák így nagyot küzdve a Jászberényé lett ez a szett. Tulajdonképpen az ellenfelüknek nem is volt igazán esélye átvenni az irányítást, ennek köszönhetően alakult ki a 25 : 17-es eredmény, ezzel egy-egy lett a mérkőzés állása.

Nem így a folytatásban, ahol állandósult a Nyíregyháza négy, hat pontos előnye legalábbis a technikai időig, ami után már a vendéglátók vezettek egy ponttal. Innen hol az egyik, hol a másik csapat volt lépéselőnyben. A finishez érve sajnos több bírói döntés borzolta a hazai csapat és közönség kedélyét, és ezúttal nem tudtak ezeken a szituációkon túllépni a berényi lányok, viszont a FATUM - Nyírsuli behúzta a harmadik szettet ismét 22: 25 arányban.

Ekkor lehetett először érezni talán, hogy valami „eltört”. A tűz helyét a görcsös erőlködés vette át a hazaiaknál, miközben ellenfelük folyamatosan javuló játékkal tetemes előnyt hozott össze. Egy ideig úgy látszott, hogy megsemmisítő lesz a negyedik szett legalábbis berényi szempontból. Ha ez nem is következett be, de azért alaposan mélyére kellene ásni a statisztikáknak, hogy kiderüljön mikor vesztett el játszmát tíz ponttal a JRK. Ezúttal azon a 15 : 25 lett az eredmény, ezzel a FATUM - Nyírsuli megnyerte a második mérkőzést is, így ő küzdhet meg az ötödik helyért, a Jászberény pedig a Kaposvárt fogadja, hogy kiderüljön ki lesz a hetedik.

Jászberényi RK – FATUM - Nyírsuli: 1 : 3 (-22; 17, -22; -15)

Sajnos az utolsó összecsapásokra tovább gyengült a JRK csapata, mert Pető Tamara és az egyesület közös megegyezéssel szerződést bontott. Bár ahogy azt a JKSE férfi kosárlabda csapatánál már megtapasztalhatták a berényi szurkoló, abból is lehet erőt meríteni, amikor egy gárda sorozatban veszti el játékosait... Miért ne sikerülhetne ez a berényi röplabdás lányoknak is.